РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747089<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Filimonikhin G. 
Establishing conditions for the occurrence of dynamic auto-balancing in a rotor on two elastic-viscous supports / G. Filimonikhin, I. Filimonikhina, V. Pirogov, S. Rahulin, M. Sadovyi, G. Strautmanis, O. Tryfonova, M. Yakymenko // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2020. - № 1/7. - С. 50-57. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Визначено умови настання динамічного автобалансування у випадку ротора на двох пружно-в'язких опорах, що балансується двома та більше пасивними автобалансиром будь-якого типу. Застосовано модернізований енергетичний метод у припущенні, що маса вантажів автобалансирів є набагато меншою маси ротора. Метод розроблено для роторів на ізотропних пружно-в'язких опорах, коли до ротора приєднані тіла, відносному руху яких перешкоджають пружні та в'язкі сили опору. Метод надає можливість знаходити стаціонарні рухи роторної системи, оцінювати їх стійкість. На стаціонарних рухах відносні рухи приєднаних тіл припиняються, і система обертається як одне ціле навколо осі обертання, утвореної опорами. Описано механіко-математичну модель системи. Знайдено узагальнений потенціал на стаціонарних рухах і дисипативну функцію, що відповідає опорам. Для узагальнених координат ротора складено рівняння стаціонарних рухів системи. Узагальнений потенціал досліджено на умовний екстремум в припущенні, що виконуються рівняння стаціонарних рухів, які відповідають узагальненим координатам ротора. Встановлено, що динамічне балансування ротора є можливим тільки в разі довгого ротора, двох і більше автобалансирів будь-якого типу, встановлених у різних площинах корекції і тільки на зарезонансних швидкостей обертання ротора. Встановлено, що сили опору в опорах явно не змінюють умови настання автобалансування, однак можуть змінювати ці умови неявно - шляхом зміни області існування стаціонарних рухів. Отриманий результат збігається з результатом, отриманим із застосуванням узагальненого емпіричного критерію настання автобалансування при неврахування демпфірування в опорах. Показано, що модернізований енергетичний метод (як і узагальнений емпіричний критерій настання автобалансування) надає можливість знаходити узагальнені умови настання автобалансування, придатні для будь-яких типів автобалансирів. Тому обидва методи є придатними для побудови загальної теорії пасивних автобалансирів - застосовної для автобалансирів будь-якого типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.13-02 + К412.026

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського