РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747117<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zubkova K. 
Influence of preliminary processing of vegetables on increasing the content of <$E bold gamma>-amino-butyric acid in juices / K. Zubkova, O. Stoianova // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2020. - № 1/11. - С. 34-43. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Розглянуто актуальні питання щодо способу підвищення біологічної цінності овочевого соку з моркви. Обгрунтовано доцільність обробки моркви електрохімічно активованою водою під час зберігання. Досліджено вплив кислотно-лужних умов овочевого соку на активність ферменту глутаматдекабоксилази. Встановлено, що рН у межах 5,4 - 6,0 сприяє виділенню ферменту з максимальною активністю. В дослідженнях показано, що збільшити кількість <$Egamma>-аміномасляної кислоти (ГАМК) у рослинних тканинах можна шляхом змінення обміну речовин в сировині. Досліджено вплив температури та часу витримки сировини на швидкість перетворення глутамінової кислоти в ГАМК. Виявлено закономірність підвищення активності глутаматдекарбоксилази у випадку чередування аеробних і анаеробних умов витримки сировини протягом 24 год. Встановлено, що витримка овочів протягом 10 - 60 хв у розрідженій атмосфері і за відносної вологості 95 % не впливає на зміни сухих речовин. Обгрунтовано вибір режиму подачі тиску для перетворення глутамінової кислоти рослинної сировини на ГАМК. Доведено, що спосіб витримки сировини у разі багатократної зміни циклів підвищення та пониження тиску надає можливість отримати готові продукти (соки, напої тощо) з підвищеним вмістом ГАМК. На підставі виконаного комплексу аналітичних, експериментальних досліджень і математичних розрахунків запропоновано спосіб обробки сировини для виготовлення овочевих соків і напоїв із підвищеним вмістом ГАМК. Засвідчено щодо доцільності виготовлення овочевих соків і напоїв функціонального призначення, яка може бути впроваджена на консервних переробних підприємствах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л961.92/99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського