РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747126<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shihab Thaer Abdulwahhab Shihab 
Forming the structure and the properties of electric arc coatings based on high manganese steel alloyed with titanium and niobium carbides / Shihab Thaer Abdulwahhab Shihab, P. Prysyazhnyuk, R. Andrusyshyn, L. Lutsak, O. Ivanov, I. Tsap // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2020. - № 1/12. - С. 38-44. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Досліджено формування фазового складу, структури та властивостей електродугових покриттів електродними матеріалами на основі високомарганцевої аустенітної сталі, що зміцнюється двійникуванням (twinning) легованої карбидами титану та ніобію. Сплави для наплавлення наносилися з використанням дугового наплавлення порошковими дротами (FCAW), які складались із оболонки з низьковуглецевої сталі, заповненої порошковою сумішшю, яка містила ферросилікомарганець, графіт, рутил, флюорит, карбід ніобію або титану. Фазовий склад покриттів розраховано методом CALPHAD із використанням програм Thermo-Calc і Dictra для моделювання рівноважного та нерівноважного охолодження сплаву, відповідно. Результати розрахунків показують, що умови охолодження під час наплавлення призводять до утворення структури метастабільного марганцевого аустеніту та незначної (0,2 мас. %) кількості карбіду цементитного типу М3С. Така кількість карбідної фази не може негативно вплинути на здатність аустеніту до деформаційного зміцнення. Кристалізація карбідів титану та ніобію починається за високої температури ~ 2400 K і не впливає на фазові перетворення аустеніту в рідкому та твердому стані. Таким чином, після охолодження структура покриття в основному складається з двох фаз, а саме аустеніту та карбіду МС ніобію або титану в кількості ~ 9 об. %. За результатами дослідження мікроструктури з використанням сканувальної електронної мікроскопії та енергодисперсійної рентгенівської спектроскопії виділеної області карбідна фаза МС виділяється у вигляді рівномірно розподілених дрібних частинок форми близької до кубічної. Частинки карбідів в основному розташовані всередині аустенітних зерен. Вимірювання твердості наплавлених покриттів показують, що у процесі легування високомарганцевої аустенітної сталі карбідами ніобію та титану твердість значно зростає в наплавленому стані з 22 до 35 HRC та після холодної пластичної деформації з 44 до 52 HRC. Дослідження зносостійкості за умов зношування за схемою "сухий пісок - гумовий ролик" показує, що добавки TiC і NbC можуть значно (в 1,6 - 1,8 разу) покращити зносостійкість наплавлених покриттів. Завдяки здатності до деформаційного зміцнення в поєднанні з високою абразивною зносостійкістю отримані матеріали для наплавлення систем Fe - Mn - Nb - Si - C і Fe - Mn - Ti - Si - C можуть бути рекомендовані для нанесення на робочі поверхні землерийних машин.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.05-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського