РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747248<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ziarati P. 
Bioadsorption of heavy metals from the pharmaceutical effluents, contaminated soils and water by food and agricultural waste: a short review = Біоадсорбція важких металів із фармацевтичних стоків, забруднених грунтів і води харчовими та сільськогосподарськими відходами: короткий огляд / P. Ziarati, D. Moradi, V. Vambol // Проблеми охорони праці в Україні : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 36(2). - С. 3-7. - Бібліогр.: 36 назв. - англ.

Забруднення грунтових і водних ресурсів важкими металами (ВМ), у тому числі унаслідок антропогенної дії, і як результат їх токсична дія на здоров'я людини, є серйозною екологічною проблемою останніх десятиліть. Особливо актуальною є проблема фармацевтичних стічних вод, оскільки вони містять активні фармацевтичні інгредієнти і широкий спектр ВМ. У той же час харчові відходи зазвичай утворюються на всіх етапах життєвого циклу продуктів харчування, а саме: в сільськогосподарському виробництві, промисловому виробництві, при переробці та розподілі, і навіть у приватних домогосподарствах. В основному харчові відходи містять цінні компоне інгредієнти. Мета дослідження - вивчити потенціал харчових і сільськогосподарських відходів (СГВ) для видалення ВМ із забрудненої води і грунту. Дослідження потенціалу харчових і СГВ для видалення ВМ із забрудненої води і грунту проводилося на основі відкритих наукових джерел, які були відібрані за ключовими словами, в часовому інтервалі починаючи з 2003 року або з високою цитованістю. Біосорбція є відносно новим процесом, який виявився дуже перспективним для видалення ВМ із стічних вод. Через більш високу спорідненість адсорбенту до адсорбату, останній притягується і зв'язується там різними механізмами. Процес продовжується доти, поки не буде встановлено рівновагу між кількістю твердих часток адсорбата і його частиною, що залишається в розчині. Доцільність використання адсорбентів заснована на тому, що вартість біосорбента має бути оптимальною, оскільки вони часто виготовляються з відходів, що постійно утворюються у великій кількості, такого як: шкірка цитрусових і граната, шкірка овочів, дерев'яниста оболонка фруктового ядра, відходів чаю і трав'яного чаю, суміш СГВ, що демонструють великий потенціал у якості біосорбенту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032 + Н762.204

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського