РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747398<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щербина О. А. 
Антенна система для станцій радіомоніторингу / О. А. Щербина, Л. Я. Ільницький, І. І. Михальчук // Наукоєм. технології. - 2020. - № 1. - С. 28-40. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто принципи побудови антенної системи з розширеними можливостями для станцій радіомоніторингу та радіоконтролю. Розроблена малоелементна антенна решітка з пристроєм первинної обробки сигналів забезпечує виконання низки важливих для радіомоніторингу функцій: автоматизований огляд простору та виявлення джерела випромінювання; автоматичне визначення кутових координат джерел випромінювання; придушення завади на частотах близьких до частоти контрольованого радіовипромінювання; вимірювання напруженості електричного поля; вимірювання параметрів поляризації поля випромінювання. Синтезована структурна схема антенної системи, яка забезпечена колами автоконтроля, що гарантує своєчасне виявлення відмов та підтримання системи в робочому стані. Розглянуто принципи керування положенням діаграми спрямованості для антенних решіток з малою кількістю елементів. При електричному керуванні положенням променів виникає деформація діаграми спрямованості. Це може спричинити суттєві ускладнення у виокремленні сигналу за наявності завади на частотах близьких до частоти сигналу. При механічному скануванні форма діаграми спрямованості зберігається незмінною, що забезпечує більшу точність при наведенні на джерело випромінювання, ніж при електричному скануванні. Враховуючи це, доцільним є застосування механічного керування положенням антени в просторі. Сумарна діаграма спрямованості використовується для огляду простору і виявлення джерел випромінювання. За наявності завади на частоті близькій до частоти контрольованого джерела випромінювання, переходять до різницевої діаграми спрямованості, яка дає можливість визначити кутове положення джерел випромінювання. Головний нуль цієї діаграми поступовим обертальним рухом апертури системи суміщається з напрямом випромінювання джерел і таким чином визначаємо пеленги.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського