РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747401<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Холявкіна Т. В. 
Система розпізнавання зображень з нейромережевою архітектурою на основі технології глибинного навчання / Т. В. Холявкіна, Я. О. Резаєв, О. О. Харченко // Наукоєм. технології. - 2020. - № 1. - С. 54-66. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Машинне навчання дозволяє отримувати корисну інформацію з необроблених даних, щоб швидко та ефективно вирішувати складні, насичені даними задачі. Як підгалузь штучного інтелекту машинне навчання досліджує вивчення та побудову алгоритмів, які можуть формувати процес навчання та здійснювати прогнозування на основі даних, - такі алгоритми є значно ефективнішими методики використання строго статичних програмних інструкцій. Машинне навчання застосовують в ряді обчислювальних задач, у яких проектування та реалізація явних алгоритмів з належним рівнем продуктивності є складним або взагалі нездійсненним процесом. Глибинне навчання є галуззю машинного навчання, що грунтується на наборі алгоритмів, які моделюють високорівневі абстракції в даних, застосовуючи глибинний граф із декількома обробними шарами, що побудовано з кількох лінійних або нелінійних перетворень. Дослідження в цій області намагаються зробити кращі представлення та створити моделі для навчання цих представлень з великомасштабних немічених даних. Різні архітектури глибинного навчання, такі як глибинні нейронні мережі, конволюційні глибинні нейронні мережі, глибинні мережі переконань та рекурентні нейронні мережі застосовуються в таких областях, як комп'ютерне бачення, автоматичне розпізнавання мовлення, обробка природної мови, розпізнавання звуків та біоінформатика, де вони представляють передові результати в різноманітних задачах. Робота охоплює поняття машинного навчання, глибинного навчання та розпізнавання зображень. Розглянуто конкретний приклад (з поясненням кроків) використання глибинного навчання для побудови системи розпізнавання зображень з нейромережевою архітектурою. Отримана система надає широкі можливості для автоматизації технологічних процесів та підвищення їх ефективності. При цьому концепція системи може бути адаптована відповідно до типу нових задач.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632.4 + З810.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського