РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747405<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фролова Л. А. 
Дослідження процесу співосадження ферум(II) та нікель(II) полігідроксокомплексів / Л. А. Фролова // Наукоєм. технології. - 2020. - № 1. - С. 92-99. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Нанодисперсні ферити, одержані гідрофазним методом, є перспективними матеріалами завдяки їх високим адсорбційним, каталітичним, магнітним властивостям. Впродовж багатьох років основна увага приділялася розробці технологій їх одержання, що вміщують високотемпературну стадію. З літературного огляду випливає, що найбільш перспективним з методів отримання феритів є гідрофазний, що складається зі співосадження гідроксидів з розчинів солей та подальшої феритизації. Є велика кількість робіт, що розглядає процеси співосадження шаруватих подвійних гідроксидів (ШПГ), які перебігають у випадку присутності дво- та тривалентних катіонів. Значний накопичений матеріал не має пояснення, що задовольняло б усім вимогам, тому необхідні дослідження щодо встановлення механізму співосадження. За допомогою потенціометричного титрування, циклічної вольтамперометрії (ЦВА) встановлені послідовні стадії утворення полігідрокоскомплексів. Показано, що процес співосадження відбувається в декілька стадій. Перша стадія - це утворення моно- або біядерних полігідроксокомплексів. Отримані ЦВА при мольному співвідношенні n = [ОН[М<^>2+] = 0 показують, що аквакомплекси відповідних іонів металів утворюють стійкі продукти гідролізу (моноядерні гідроксокомплекси). При мольному відношенні n = [ОН[М<^>2+] = 1 в системі Ni<^>2+ - Fe<^>2+SO4<^>2- - Н2О хід кривих практично не змінюється для циклів 1 - 5, що свідчить про те, що швидкість руйнування біядерних полигідроксокомплексів є лімітуючою стадією в порівнянні з електродними процесами, що відбуваються зі значно більшою швидкістю. Це є наслідком стійкості утворених частинок. Піку анодної гілки кривої в діапазоні потенціалів 1,3 - 1,6 В відповідає симетричний пік в катодній ділянці. Катодна хвиля відновлення за потенціалів 0,25 - 0,3 В на катодній гілці ЦВА практично не змінюється зі зростанням кількості циклів. Це може бути пов'язано з відновленням разом з іонами Ni<^>2+ іонів Fe<^>2+, які також можуть зв'язуватися в стійкі біядерні полігідрокомплекси. Незначне збільшення піків свідчить про те, що в даному випадку утворюються стійкі біядерні частинки, які мають структуру ізоморфну структурі фериту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.139

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського