РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747553<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ayyildiz Civan H. 
Effect of vitamin D and B12 levels on hepatosteatosis in overweight and obese children = Вплив вмісту вітамінів D і B12 на частоту стеатогепатозу в дітей із надмірною масою тіла та ожирінням / H. Ayyildiz Civan, E. Papatya Cakir, F. Palabiyik, M. Comert // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2020. - 16, № 3. - С. 209-214. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

Неалкогольний стеатогепатоз у дітей призводить до зростання захворюваності та смертності в дорослому віці. Останнім часом опубліковані суперечливі дані стосовно взаємозв'язків між рівнями вітамінів D і B12 і частотою неалкогольного стеатогепатозу. Мета дослідження - оцінити зв'язок між рівнем вітамінів D і B12 та інсулінорезистентністю (ІР) і частотою неалкогольного стеатогепатозу в дітей з ожирінням та надмірною масою тіла. У проспективне дослідження були включені 167 дітей із надмірною масою тіла та ожирінням віком від 5 до 18 років. Визначено антропометричні показники, включаючи масу тіла, зріст, індекс маси тіла (ІМТ) (вага/зріст<^>2, кг/м<^>2). У дітей і підлітків з ІМТ <$E symbol У~95>-го перцентиля для віку і статі діагностували ожиріння, а ІМТ від 85-го до 94-го перцентиля класифікували як надмірну масу тіла. Діти та підлітки були розподілені на дві групи: зі стеатогепатозом і без порушення функціонального стану печінки. Додатково оцінено стан печінки за допомогою ультразвукового дослідження. Визначено демографічні характеристики учасників дослідження, проведено загальноклінічний огляд, лабораторні дослідження, включаючи аналізи на виявлення рівня вітаміну В12 і 25(OH)D у сироватці крові та визначення індексу ІР. Із 167 обстежених 103 (61,7 %) були чоловічої статі, 64 (38,3 %) - жіночої, їх середній вік становив 11,48 +- 2,99 року. Згідно з ІМТ у 26,3 % випадків була визначена надмірна маса тіла, а 73,7 % - ожиріння. Стеатогепатоз діагностований у 70,7 % випадків (n = 118), його частота була вірогідно вищою в пацієнтів чоловічої статі (79,6 %), ніж жіночої (p = 0,001). Середній показник ІР був статистично вищим у групі дітей зі стеатогепатозом (11,15 +- 13,39), ніж у контрольній групі (6,95 +- 6,20) (p = 0,029). Крім того, установлені статистично значущі відмінності рівнів ІР за ступенем вираженості стеатогепатозу (p = 0,013). Не спостерігалося вірогідного взаємозв'язку між дефіцитом вітамінів D та B12 і наявністю та тяжкістю стеатогепатозу (p >> 0,05). Також не було виявлено статистично значущих відмінностей між середнім вмістом вітамінів D і В12 та індексом ІР серед дітей з ожирінням та надмірною масою тіла. Висновки: отримані результати підтверджують опубліковані раніше дані про те, що дефіцит вітамінів D та B12 не сприяє розвитку стеатогепатозу в дітей із надмірною масою тіла та ожирінням. Інсулінорезистентність є фактором ризику виникнення та прогресування стеатогепатозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.2 + Р733.413.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського