РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747592<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Семененко С. І. 
Вплив адемолу на рівень фактора некрозу пухлини <$E bold alpha> у головному мозку щурів з модельним травматичним ураженням мозку / С. І. Семененко, А. І. Семененко, С. С. Поліщук, Л. А. Вознюк, І. Ф. Семененко // Медицина невідклад. станів. - 2020. - 16, № 4. - С. 121-124. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Виявлення біомаркерів запалення в умовах черепно-мозкової травми (ЧМТ) може стати цінним доповненням до поліпшення якості прогнозування фіналів травми головного мозку. Одним із таких маркерів може бути фактор некрозу пухлини альфа (TNF-<$E alpha>), який належить до групи прозапальних цитокінів. Мета роботи - оцінити вплив адемолу порівняно з амантадину сульфатом на рівень TNF-<$E alpha> в головному мозку щурів із ЧМТ. Дослідження проведено на щурах-самцях. Експериментальну модель тяжкої ЧМТ створено з використанням пневматичного пістолета. Терапевтичну дію адемолу при ЧМТ оцінювали в дозі 2 мг/кг внутрішньовенно з інтервалом 2 рази на день протягом восьми діб. Як лікарський засіб для контрольної групи застосовували 0,9 % NаСl в дозі 2 мл/кг, а препарат порівняння - амантадину сульфат - у дозі 5 мг/кг. Для визначення ефективності досліджуваних препаратів використовували рівень TNF-<$E alpha>. Порівняльний аналіз ефективності адемолу та амантадину сульфату на восьму добу спостереження показав, що в групі тварин, яким застосовували адемол, уміст TNF-<$E alpha> в тканинах мозку виявився меншим на 57,3 % (p << 0,05) відносно групи контрольної патології, його медіана становила 0,804 нг/г сухої тканини (95 % довірчий інтервал (ДІ) 0,732 - 0,844). За протизапальним ефектом амантадину сульфат значно поступався адемолу. Так, у групі щурів, які отримували амантадину сульфат, рівень TNF-<$E alpha> в тканинах мозку виявився меншим на 43,5 % (p << 0,05) відносно групи контрольної патології, його медіана дорівнювала 1,02 нг/г сухої тканини (95 % ДІ 1,00 - 1,11). Висновки: експериментальне моделювання травматичного ураження головного мозку у щурів супроводжувалось індукцією запальної реакції в тканинах головного мозку. Одним із патогенетичних механізмів захисної дії на головний мозок при ЧМТ є спроможність адемолу пригнічувати розвиток запальної реакції в тканинах травматично ураженого головного мозку шляхом зменшення рівня TNF-<$E alpha> (p << 0,05).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського