РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747759<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бігдан О. А. 
Актопротекторна активність деяких похідних 5-(тіофен-3-ілметил)-4-R1-1,2,4-триазол-3-тіолу / О. А. Бігдан // Фармацевт. журн.. - 2020. - 75, № 3. - С. 80-85. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наукові публікації останніх років чітко та аргументовано доводять перспективність пошуку біологічно активних сполук у ряду похідних 1,2,4-триазолу. Зумовлено це, перш за все, високою біологічною активністю та незначною токсичністю похідних 1,2,4-триазолу. Втомлюваність організму, як фізіологічну норму, можна умовно розподілити на фізичну втому і розумову втому. Розв'язання проблеми терапії процесу втомлюваності має полягти у створенні нових ефективних сполук, які можуть впливати на механізми розвитку втомлюваності та бути орієнтовані на відновлення функції клітин, а також певним чином підвищувати активність ферментів антиоксидантної системи захисту організму. Мета роботи - дослідити актопротекторну активність нових похідних 5-(тіофен-3-ілметил)-4-R1-1,2,4-триазол-3-тіолу та встановити певні закономірності між хімічною будовою та фармакологічною активністю досліджених сполук. У дослідженнях було використано нові похідні 5-(тіофен-3-ілметил)-4-R1-1,2,4-триазол-3-тіолу, які вперше синтезовано в лабораторії органічного синтезу кафедри природничих дисциплін для іноземних студентів і токсикологічної хімії Запорізького державного медичного університету. Для визначення умов дозування досліджуваних сполук, попередньо проводили вивчення загальнотоксично: дії та гострої токсичності досліджуваних сполук, яке виконували за відомим експрес-методом В. Б. Прозоровського, а ступінь токсичності оцінювали за К. К. Сидоровим. Досліди виконано на групі білих нелінійних щурів масою 230 - 245 г. Під час вивчення актопротекторної активності використано метод примусового занурення у воду з навантаженням 10 % від маси щура. Одержані дані оброблено статистично за допомогою стандартного пакету програм Microsoft Office 2007 та "STATISTICA for Windows 6.0". Достовірність міжгрупових відмінностей за даними експериментів встановлювали за допомогою t-критерію Стьюдента. Рівень статистичної значущості відмінностей результатів досліджень - p << 0,01. Аналізуючи результати експерименту було встановлено, що деякі сполуки, які було піддано дослідженню в ряду нових похідних 5-(тіофен-3-ілметил)-4-R1-1,2,4-триазол-3-тіолу, мають виражену актопротекторну дію. Досліджено актопротекторну активність для нових похідних 5-(тіофен-3-ілметил)-4-R1-1,2,4-триазол-3-тіолу. Виявлено низку сполук, які за активністю перевищують препарат порівняння рибоксин. У деяких випадках встановлено закономірності впливу різних замісників на показники актопротекторної дії синтезованих сполук.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.794

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського