РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747780<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скрипник І. М. 
Особливості профілактики уражень печінки у хворих на гостру лімфобластну лейкемію у поєднанні з ожирінням / І. М. Скрипник, Г. С. Маслова // Укр. терапевт. журн.. - 2020. - № 2. - С. 14-19. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити ефективність комбінованого застосування S-адеметіоніну та урсодезоксихолевої кислоти (УДХК) для профілактики розвитку гепатотоксичних реакцій на тлі хіміотерапії (ХТ) гострої лімфобластної лейкемії (ГЛЛ) у хворих із супутнім ожирінням. Обстежено 30 пацієнтів із вперше встановленою ГЛЛ з індексом маси тіла >> 25 кг/м<^>2, із них 11 (36,7 %) жінок і 19 (63,3 %) чоловіків віком від 16 до 77 років. Контрольну групу утворили 20 практично здорових осіб, із них 9 (45 %) жінок та 11 (55 %) чоловіків віком 22 - 26 років. Обстеження пацієнтів проводили до ХТ і на 28-й день. Визначали показники біохімічного аналізу крові: аланінову амінотрансферазу, аспарагінову амінотрансферазу, загальний білок, загальний білірубін, лужну фосфатазу, <$Egamma>-глутамілтранспептидазу, сечовину. Оцінювали активність аргінази й орнітиндекарбоксилази, вміст цитруліну в сироватці крові. Пацієнтів було розподілено на дві групи: I (n = 14) - хворі, яким на тлі ХТ призначали УДХК у дозі 15 мг/кг маси тіла на добу з 1-го до 28-го дня, II (n = 16) - хворі, яким на тлі ХТ призначали комбінацію S-адеметіоніну в дозі 1000 мг/добу внутрішньовенно впродовж 10 днів, потім всередину в дозі 1000 мг/добу до 28-го дня та УДХК у дозі 15 мг/кг маси тіла на добу з 1-го до 28-го дня. У хворих на ГЛЛ із супутнім ожирінням на тлі маніфестування онкогематологічного захворювання спостерігається розвиток уражень печінки, які характеризуються зростанням активності аланінової амінотрансферази, лужної фосфатази, <$Egamma>-глутамілтранспептидази, вмісту загального білірубіну (p << 0,05), а також підвищенням активності аргінази та орнітиндекарбоксилази і вмісту цитруліну в сироватці крові (p << 0,05). Призначення S-адеметіоніну та УДХК на тлі ХТ надало змогу знизити активність лужної фосфатази в 1,8 разу, <$Egamma>-глутамілтранспептидази - у 1,4 разу (p << 0,05), орнітиндекарбоксилази - в 1,8 разу, вміст цитруліну - в 2,4 разу (p << 0,05), зменшити величину співвідношення аргіназа/цитрулін у 1,5 разу (p << 0,05), що свідчить про зниження активності NO-синтазного шляху метаболізму аргініну. Висновки: комбіноване застосування S-адеметіоніну та УДХК на тлі ХТ надало змогу зменшити вияви цитолітичного і холестатичного синдромів і запобігти формуванню гепатотоксичних реакцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51 + Р415.202.1 + Р569.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського