РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747792<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Литвинов В. В. 
Використання методів підтримки прийняття рішень при пошуку джерел атак на комп'ютерні мережі в умовах невизначеності / В. В. Литвинов, Н. Стоянов, І. С. Скітер, О. В. Трунова, А. Г. Гребенник // Мат. машини і системи. - 2019. - № 4. - С. 38-51. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Запропоновано теоретичний і, частково, методологічний підходи до створення спеціальних систем підтримки прийняття рішень (СППР) для пошуку найімовірніших джерел атак. Систематизовано, узагальнено і розвинено уявлення про методи підтримки прийняття рішень під час пошуку джерел атак на комп'ютерні мережі. Запропоновано схему структури процесу пошуку джерел атак на базі методології підтримки прийняття рішень, основна мета якої максимально скоротити число висунутих варіантів рішень, щоб на наступних етапах детальній оцінці підлягала обмежена кількість альтернатив. Стисло охарактеризовано кожен етап окремо, а саме: виявлення проблемної ситуації; формування та узгодження цільової ієрархії; формування альтернатив (варіантів рішення); аналіз альтернатив; формування критеріїв відбору; оптимальний вибір; рішення проблемної ситуації. Зокрема, розглянуто задачу багатокритеріального вибору та її системну модель, узагальнено методи розв'язання. Запропоновано рішення проблемної ситуації з залученням методу визначення нечітких суджень ОПР, що поєднує класичні підходи за нечіткого автоматичного управління на основі експертних суджень та ідею розбиття простору критеріїв на області в комбінованому методі підтримки прийняття рішень. Запропоновано структуру СППР, за допомогою якої здійснюється вибір альтернативи (рішення), під яким розуміється визначення найбільш імовірного джерела атак, що надає змогу, використовуючи інформацію з сайтів стакерів, оцінити загальний рівень небезпеки кіберпростору для даної мережі, який визначається як кількість невідомих атак в одиницю часу; здійснити налаштування адаптивної СЗА; розробити нове покоління мережевих екранів, які базуються не тільки на протоколах, а й на адресній інформації з мережевих пакетів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського