РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747935<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кондрашов О. 
ЗМІ Вінніпега у розрізі українських діаспорних медіа Канади / О. Кондрашов, З. Галаджун // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2020. - Вип. 4. - С. 47-52. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Простежено еволюцію українських діаспорних ЗМІ Вінніпега від газет і журналів до веб-порталу та групи на Facebook. Українські засоби масової інформації у Канаді впродовж історії свого існування виконували важливі ролі, передусім консолідувальну, були і залишаються чинником, що надає можливість відчувати свою належність до українського етносу, залишатися на зв'язку зі своєю Батьківщиною, обговорювати питання життя діаспори та підтримувати своє право отримувати інформацію рідною мовою. Дослідження цих медіа є важливим аспектом для розуміння життя та проблем діаспорян, їхніх прагнень, викликів та ідентичності за умов іншого соціокультурного середовища. Впродовж століття існування української діаспори у Канаді з'явилося щонайменше 235 українських періодичних видань, засновниками яких були і політичні партії та рухи, які прагнули залучити численну діаспору до прихильників свого напряму розвитку держави, і релігійні громади, і професійні спілки, і просто ентузіасти, ціллю яких було об'єднання етнічних українців у Канаді задля збереження їхньої національної ідентичності. З розвитком технологій сучасних медіа, через фінансові кризи останніх десятиріч тенденції функціонування друкованої преси змістилися у бік зменшення накладів, припинення діяльності деяких видань, початку створення електронного відповідника у мережі Internet, а згодом і переходу тільки на цю технічну платформу. Все більше людей у світі одержують інформацію за допомогою своїх смартфонів, а, отже, відмовляються від паперових відповідників улюблених видань, крім того електронна форма знімає з газет фінансовий тягар, пов'язаний із друком, надає змогу оперативніше подавати новинарну інформацію, точніше визначати вподобання аудиторії, швидко отримувати зворотну реакцію від свого читача, а отже, бути ефективнішими. І українські видання Канади не оминула ця зміна - способи обміну інформацією українських іммігрантів у Вінніпезі трансформуються відповідно до сучасних тенденцій на ринку медіа, а саме - зменшується кількість друкованих ЗМІ та все частіше спілкування переноситься на різноманітні Internet-платформи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.4(7КАН 9=УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського