РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747939<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мудра І. 
Публікації про людей з обмеженими можливостями в інтернет-ЗМІ / І. Мудра, А. Янусь // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2020. - Вип. 4. - С. 75-80. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Ставлення до осіб з обмеженими можливостями здоров'я та інвалідністю змінювалося протягом історії розвитку суспільства й зумовлено його культурноісторичними традиціями, соціально-економічним становищем, переважною релігією і менталітетом. Залежно від цього формується суспільне сприйняття інвалідів та осіб із обмеженнями в життєдіяльності, складаються уявлення про цю соціальну групу та формуються упередження щодо них. Велику роль у формуванні образу та стереотипів щодо людей з особливими потребами у суспільстві відіграють ЗМІ. Саме ЗМІ нав'язують суспільству, як потрібно ставитися до людей з інвалідністю, як їх називати, формують міфи та стереотипи про них. Досліджено, як пишуть провідні інтернет-ЗМІ України про людей з обмеженими можливостями. В Україні проживає понад 2 млн людей з обмеженими можливостями. Особи з особливими потребами в усьому світі приділяють велику увагу тому, що і як пишуть про них у засобах масової інформації. Боротьба осіб з інвалідністю за використання коректної мови щодо людей з інвалідністю - це частина руху проти дискримінації інвалідів у всіх сферах життя суспільства. Масова преса звертається до проблем інвалідності не так часто. У центральних друкованих ЗМІ за місяць можна знайти близько десятка статей і публікацій на цю тему, і більшість з них є суто інформаційними. Моніторинг українських ЗМІ показав, що ця тема далеко не найпопулярніша в ЗМІ, хоча помітна тенденція до поступового збільшення кількості публікацій. З'являється і все більше аналітичних і проблемних статей, історій, нарисів, тобто саме таких публікацій, які цікаві широкій аудиторії і можуть вплинути на формування громадської думки щодо людей з інвалідністю, ознайомлюючи читачів з проблемами, способами їх вирішення та людьми, які ці проблеми вирішують для себе чи для інших.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62с51

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського