РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747948<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Павлюк І. 
Національна самоідентифікація як егрегор реалізації творчої особистості: медійний контекст / І. Павлюк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2020. - Вип. 4. - С. 148-159. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто основні етапи творення та реалізації самоідентифікованої особистості (статева ідентичність, расова ідентичність, класова, етнічна, національна, державна). Національна ідентичність найтісніше пов'язана з етнокультурою, бо технокультура позанаціональна з тяжінням до глобалізації, яка у другій половині XX - на початку XXI ст. охопила всі сфери суспільного життя практично всіх народів світу, формуючи загальнопланетарний інформаційний простір, світовий ринок капіталів, робочої сили, космополітизуючи культуру, уніфікуючи маркери ідентичності особистості, розширюючи, розриваючи, реально знищуючи межі національної традиційної самоідентифікації, нібито розширюючи можливості знайдення особистістю "свого місця в соціумі", як у Радянському Союзі, ставлячи Ідею замість Бога, формувалася з націй єдина спільнота: "радянський народ", який мав жити за комунізму. Досліджено егрегори самоідентифікації, яка реалізовується у суспільнонаціональних координатах: самоідентифікація у педагогічній комунікації (вчительучень, учень-вчитель), професійна самоідентифікація, поведінка особистості у межових (кризових) станах (за національних перемог і поразок), конструювання іміджу переможця, особистісне переборювання загальнонаціональних травм, самоідентифікація на виборах, формування стресостійкості особистості перед маніпулятивними діями ЗМІ, участь у формуванні мовної ситуації у державі. Проаналізовано етапи взаємоєдності особистості-реалізанта та державної нації: взаємозалежне і ненав'язливе пробудження та піднесення національної самосвідомості (мова, етнозвичаї, традиції, базові сучасні культурно-цивілізаційні стереотипи); інтуїтивно-раціональне вироблення практичних механізмів реалізації системи національних інституцій громадянського суспільства й убезпечення їх від втрати динамічної рівноваги, впадання у крайнощі - набутття крайніх лівих чи крайніх правих форм: комуністичної чи націонал-соціалістичної. Також ідеться про квазінаціональну ідентифікацію: свідоме приховування колишніми комуністами своєї суті під національними гаслами, вишитими сорочками як атрибутами національного тощо, про реалізацію особистості у період війни (навіть коли війна громадянська чи релігійна), самоідентифікацію через виразно активну диференціацію поза межами культури, в якій концентрується нереалізована у практичних сферах діяльності енергія нації, про авторський досвід національної самоідентифікації як журналіста і поета.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62в2

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського