РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747956<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Семен Н. 
Інноваційна лексика в мові сучасних веб-медіа (на прикладі інтернет-варіанту газети "День") / Н. Семен, К. Тополюк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2020. - Вип. 4. - С. 205-210. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Актуальність дослідження інноваційної лексики на сторінках інтернет-видань сьогодні зумовлена великою кількістю і частотою її вживання. З одного боку - це позитивне явище, що демонструє інтеграцію в європейське суспільство. З іншого - надмірне використання неологізмів у текстах мас-медіа, без належного пояснення їх значення, призводить до нерозуміння змісту матеріалу. Адже не кожен читач розуміє значення використаного в тексті неологізму. Особливо це стосується старшого покоління, не всі представники якого володіють іноземною мовою чи достеменно орієнтуються в процесах науково-технічного прогресу. Відтак, відбувається викривлення інформації серед аудиторії. Розглянуто історію дослідження інноваційної лексики, проаналізовано тлумачення поняття "неологізм" різних дослідників; з'ясовано, що одне з головних джерел поширення новотворів - це засоби масової інформації. Відтак мова мас-медіа - предмет для дослідження інноваційної лексики. Проаналізувавши чимало праць із заявленої тематики, можна стверджувати, що сучасним журналістам вкрай важливо дотримуватись балансу у використанні різноманітних нових словесних засобів і питомих українських відповідників. Адже надмір лексичних інновацій перешкоджає виконанню головного завдання журналістики - доступно інформувати найрізноманітніші верстви населення. Проаналізовано журналістські тексти інтернет-видання "День", популярного серед читачів, яке також активно використовує у своїх текстах неологізми. На підставі аналізу матеріалів цього видання виокремлено тематичні групи новотворів. Досліджено вмотивованість поширення інноваційної лексики у мові інтернет-видання "День". До кожного неологізму дібрано українські відповідники, якими можна замінити новотвори.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62с51 + Ч620.174.2 + Ш141.14-715

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського