РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747970<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чемерис О. А. 
Статистико-ймовірнісна складова змісту підготовки фахівців з інформаційних технологій / О. А. Чемерис, А. В. Прус // Фіз.-мат. освіта. - 2020. - 1 (ч. 2). - С. 83-88. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Вивчення елементів статистики у професійній підготовці майбутніх фахівців із комп'ютерних технологій (КТ) сприяє реалізації прикладної спрямованості навчання. Наведено приклади використання математичних і статистичних методів аналізу для конкретних досліджень і надано методичні рекомендації, зокрема, наведено приклади обчислення та подання числових характеристик вибірки та знаходження залежностей між елементами варіаційних рядів. Проведено аналіз науково-методичної літератури з математичної статистики, узагальнення та теоретичне моделювання; визначення основних статистичних характеристик вибіркової сукупності (за допомогою офісних програм і середовища GeoGebra); регресійний аналіз результатів дослідження для встановлення взаємозв'язку між даними; КТ для визначення числових характеристик. Розкрито питання сучасних статистичних досліджень для різних галузей, результати яких використано під час викладання змістового модуля "Математична статистика" для майбутніх фахівців з інформаційних технологій. Аналіз даних допомагає виявити корисну інформацію та зробити правильні висновки. Застосування комп'ютерних пакетів надасть можливість легше та швидше одержати потрібний результат. Широкий огляд методів обчислень завдань зі статистики надає можливість набути досвіду щодо практики обчислень у цій дисципліні. Наведено приклади розв'язання задач із подальшою візуалізацією як початкових, так і кінцевих даних. Використано програмні середовища MS Excel і GeoGebra. Власний досвід навчання студентів надав можливість сформулювати деякі рекомендації для викладання змістового модуля "Математична статистика" та вести елементи аналізу даних, з якими стикаються фахівці з інформаційних технологій у практичній діяльності. Огляд сучасних статистичних пакетів надасть можливість переглянути методи закріплення інформації та урізноманітніти практичне вивчення основних питань. У подальших публікаціях планується сформулювати методичні поради для застосування багатофакторного аналізу на прикладі авторських задач.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.4 р3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського