РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748027<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Polishсhuk V. M. 
Increasing of the biogas release during the cattle manure fermentation by means of the rational addition of substandard flour as a co-substrate = Підвищення виходу біогазу при зброджуванні гною великої рогатої худоби на основі раціонального додавання некондиційного борошна в якості косубстрату / V. M. Polishсhuk, S. A. Shvorov, S. Ye. Tarasenko, I. O. Antypov // Наука та інновації. - 2020. - № 4. - С. 25-35. - Бібліогр.: 37 назв. - англ.

Важливим господарським питанням є переробка відходів тваринництва і сільськогосподарського виробництва не тільки для покращення екологічної безпеки, а й для отримання енергетичних ресурсів. Проблематика. Коров'ячий гній застосовується для отримання біогазу, однак його вихід при цьому відносно низький. Одним із шляхів підвищення виходу є спільне зброджування коров'ячого гною з некондиційним борошном, яке не можна використовувати як продукт харчування для людини та як корм для сільськогосподарських тварин проте вміст його в субстраті, при якому вихід біогазу є максимальним і не відбувається інгібування процесу метанового бродіння, не визначено. Мета роботи - підвищення виходу біогазу шляхом раціонального додавання некондиційного борошна до субстрату на основі коров'ячого гною. Матеріали й методи. Дослідження виходу біогазу при метановому зброджуванні субстрату на основі коров'ячого гною з додаванням некондиційного борошна здійснювали на біогазовій установці у складі метантенка робочим об'ємом 30 л і мокрого газгольдера при періодичному режимі завантаження субстрату і температурі бродіння 35 <$E symbol Р>С. Порція субстрату: 1,7 кг гною, 2,5 кг води та 50, 100, 250 або 500 г борошна. При цьому склад борошна в субстраті становив 1,2 %, 2,3 %, 5,6 % та 10,6 %. Для визначення оптимального вмісту борошна в субстраті, за умови максимального виходу біогазу, було застосовано метод дихотомії. Результати. Максимальний вихід біометану при вмісті 1,2 % борошна в субстраті становить 14,3 л/кг сухої органічної речовини (СОР), при 2,3 % - 20,9 л/кг СОР, при 5,6 % - 19,2 л/кг СОР. При вмісті 10,6 % борошна в субстраті біогаз не горів, бродіння швидко припинялося. Оптимальний вміст борошна в субстраті на основі коров'ячого гною, при якому вихід біогазу збільшується в 1,5 рази, становить 3,7 %. Висновки: на основі проведених експериментальних досліджень побудовано модель виходу біогазу при поступовому завантаженні субстрату та визначено оптимальний вміст борошна в субстраті, при якому забезпечується максимальний вихід біогазу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П057.1

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського