РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748028<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Форостяна Н. П. 
Оцінка теплопровідності вовняних текстильних наповнювачів для ковдр / Н. П. Форостяна, Г. М. Михайлова, В. В. Осієвська, Н. Б. Марчук // Наука та інновації. - 2020. - № 4. - С. 36-46. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Для оптимізації асортименту та конструювання ковдр із заданими властивостями суттєву роль відіграє вибір наповнювача, зокрема його теплофізичні показники, які у різних матеріалів різняться між собою. Проблематика. Теплопровідність ковдр з наповнювачами протеїнового походження, зокрема вовни овечої, верблюжої, кашемірової, практично не вивчена. Контроль та вимірювання зазначеного показника дозволить в перспективі оптимізувати вибір матеріалу під час проектування постільних виробів з об'ємними наповнювачами, зокрема ковдр. Мета роботи - оцінка теплопровідності текстильних наповнювачів з різних типів наповнювачів. Матеріали й методи. Об'єктом дослідження слугували зразки наповнювачів різного волокнистого складу - овечої, верблюжої, кашемірової вовни. Експериментальні дослідження було проведено в лабораторіях Київського національного торговельно-економічного університету з використанням модуля "Теплота" багатофункціонального вимірювального модульного пристрою "МIG-1.3". Фотографії наповнювачів зроблено на універсальному вимірювальному комп'ютерному приладі із роздільною здатністю 600 пікселів. Результати. Мікроскопічні дослідження волокон показали, що щільність наповнювачів є різною, а отже й маса повітря в них та, відповідно, маса самих волокон наповнювачів різниться між собою, що в результаті впливає на теплопровідність матеріалу. За отриманими даними сформовано ряд наповнювачів за зменшенням їхньої теплопровідністі: вовна верблюжа - вовна овеча - вовна кашемірова - поліефірне волокно. Висновки: отримані результати показали, що найбільш ефективним щодо теплозбереження є наповнювач з верблюжої вовни, тоді як поліефірне волокно має показник теплопровідності у 2,2 рази нижчий, що варто враховувати при формуванні теплозахисних властивостей постільних виробів з об'ємними наповнювачами, зокрема ковдр, з метою оптимізації асортименту останніх.


Індекс рубрикатора НБУВ: М332.1/9

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського