РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748046<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Варналій З. С. 
Соціальна безпека України: сутність, проблеми та шляхи забезпечення / З. С. Варналій, Р. Р. Білик, М. О. Хмелевський // Екон. вісн. ун-ту/Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2020. - Вип. 45. - С. 105-114. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розкрито сутність та зміст соціальної безпеки, доcліджено cиcтемні проблеми та шляхи забезпечення соціальної безпеки України в умовах глобалізації та євроінтеграції, здійcнено аналіз оcобливоcтей чинників забезпечення соціальної безпеки України на cучаcному етапі розвитку держави. Обгрунтовано, що соціальна безпека держави, в узькому розумінні слова, це ступінь (рівень) захищеності національних інтересів населення в соціальній сфері від внутрішніх та зовнішніх загроз, а соціальна безпека держави, в широкому розумінні слова, це стан розвитку держави, за якого держава здатна захистити від внутрішніх та зовнішніх загроз та забезпечити гідний і якісний соціальний рівень життя населення незалежно від віку, статі, рівня доходів, сприяти всебічному розвитку людського капіталу. Визначено, що соціальні виклики безпеки України посилилися, особливо за напрямами відтворення населення та трудового потенціалу, функціонування соціальної сфери та ринку праці, доходів і зайнятості населення. Обгрунтовано, що зазначені виклики призводять до погіршення умов праці та зниження матеріального достатку, депопуляції та старіння нації, поширення бідності та розшарування матеріального становища громадян, зниження соціальної захищеності населення, посилення настроїв незадоволеності життям і соціальною політикою влади. Доведено, що державну політику у сфері конвергенції системи соціальної безпеки України та ЄС, зокрема в частині регулювання міграційних процесів, слід спрямувати на досягнення мети системного розвитку людського капіталу та впроваджувати за напрямами: забезпечення демографічної безпеки, модернізація системи охорони здоров'я, відновлення системи якості освіти, збереження культурних цінностей, становлення конкурентоспроможного ринку праці, покращення доступності житла, розбудова соціальної інфраструктури, системне соціальне страхування населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)270-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського