РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748050<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kalinkova S. 
Karaganov VS Leontief - is there a misunderstanding of Leontief's model? = Караганов проти Леонтьєва - чи є неправильне розуміння моделі Леонтьєва? / S. Kalinkova // Екон. вісн. ун-ту/Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2020. - Вип. 45. - С. 135-138. - Бібліогр.: 2 назв. - англ.

Міжгалузевий баланс - це інструмент з унікальними якостями для аналізу і проектування економічного розвитку. Еволюція економічних систем також впливає на сам баланс і ставлення дослідників до нього. З цієї причини інтерес представляє думка одного з відомих економістів - професора Караганова про основні формулювання моделі Леонтьєва. Це базові показники, вивчені за допомогою моделі, характер якої не підлягає зміні. Мета статті - обгрунтування неспроможності критики моделі міжгалузевого балансу Леонтьєва професором Сергієм Карагановим. Використано метод аналізу наукової літератури та метод порівняння. На самому початку статті професора Караганова представлено невірний виклад структури моделі Леонтьєва. Міжгалузевий баланс одночасно відображає кожну з галузей в подвійній ролі - виробника продукції і постачальника продукції власного виробництва для інших галузей для задоволення їх виробничих потреб. Професор Караганов демонструє явну відсутність знань про міжгалузевий баланс (модель "витрати-випуск"), надаючи некоректне представлення кожної з галузей національної економічної системи. За його словами, галузі народного господарства поділяються на такі, що виробляють, і такі, що споживають. Той факт, що в балансі міжгалузевих зв'язків галузі промисловості не поділяються на виробництво і споживання продукції, залишається поза увагою професора Караганова. У кожен момент часу кожна галузь представлена як в ролі виробника продукції, так і в якості споживача продукції інших галузей у зв'язку з виробництвом власної продукції. Висновки: в даний час модель Леонтьєва використовується виключно завдяки її аналітичним можливостям, і основною причиною цього є наявність безлічі методологічних і інформаційних труднощів. Але особливо важливо прояснити, що ці труднощі, які існують поза і незалежно від моделі, не роблять модель неправильною або непридатною для використання. Обставини, представлені професором Сергієм Карагановим, є лише деякими прикладами неправильного розуміння можливостей моделі, що призводять до приписування їй проблем, яких насправді не існує.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.461.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського