РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748052<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Katrandjiev H. 
Over 10 years of Bulgarian membership in EU: evaluation of Bulgarian experience and conclusions about Ukraine = Більше 10 років членства в ЄС: оцінка болгарського досвіду та висновки для України / H. Katrandjiev, V. Kaniskov // Екон. вісн. ун-ту/Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2020. - Вип. 45. - С. 146-151. - Бібліогр.: 4 назв. - англ.

Більше ніж через 10 років після вступу Болгарії до ЄС спостерігається значний "євроскептицизм" серед громадян Болгарії. Вивчення ставлення до членства Болгарії в ЄС, а також причин, що визначають таке ставлення, може бути корисним не тільки для Болгарії, але й для країн, які мають намір вступити до ЄС, включаючи Україну. Мета дослідження - з'ясувати ставлення громадськості (в Болгарії) до членства Болгарії в Європейському Союзі та надати корисні вказівки й висновки, які можуть допомогти українським представникам у процесі переговорів щодо вступу до ЄС. Стратифікована вибірка, що базується на основних соціально-демографічних ознаках, індивідуальне стандартизованого інтерв'ю віч-на-віч вдома у респондентів. Проаналізовано переваги, а також виклики, з якими стикається болгарський народ більше ніж через 10 рік після вступу до Європейського Союзу (ЄС). Аналіз грунтується на ставленнях болгарських громадян. Дані зібрано репрезентативними вибірками на території Болгарії. Зроблено логічну паралель між Болгарією та Україною та сформульовано висновки та практичні вказівки, які могли б допомогти Україні прийняти більш якісні рішення у процесі переговорів щодо вступу до ЄС. Висновки: очевидно, що десять років - недостатній термін для повної інтеграції Болгарії в ЄС. Проте, існує дуже висока ступінь одностайності в тому, що майбутнє ЄС є найбільш оптимістичним сценарієм для Болгарії. Наступні позиції окреслюють деякі важливі причини можливого "євроскептицизму" щодо майбутнього членства України в ЄС: націоналістичні рухи і партії, фундаментальні відмінності культурних цінностей, різний характер академічної та освітньої систем, небажання або нездатність подолати мовний бар'єр, непристосованість виробничих технологій України до технологій розвинених європейських країн, разюча невідповідність між типами сільськогосподарського виробництва, різні види/технології сільськогосподарського виробництва, хижацьке використання сировинної бази країни, екологічна деградація, подвійні стандарти на продукцію.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4БОЛ) + У580.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського