РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748057<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Забаштанський М. М. 
Фінансування інвестиційної та інноваційної діяльності промислових підприємств в контексті переходу національного господарства на модель сталого розвитку / М. М. Забаштанський, С. В. Захарін, А. В. Роговий // Екон. вісн. ун-ту/Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2020. - Вип. 45. - С. 184-195. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

В умовах переходу національного господарства на модель сталого розвитку інвестиційна та інноваційна діяльність має бути спрямована на вирішення означених завдань. Інвестиції та інновації мають призводити не просто до підтримки темпів економічного зростання, а до зростання на засадах сталості. Тому дослідження проблем розробки організаційно-економічних механізмів активізації фінансування інвестиційної та інноваційної діяльності промислових підприємств контексті переходу національного господарства на модель сталого розвитку є актуальним та значущим. Досі не мають належного обгрунтування моделі та методи стимулювання інвестиційної та інноваційної діяльності промислових підприємств в умовах так званої "системної кризи", що проявляється не лише в системі економічних показників, розвитку. Мета дослідження - розробити науково обгрунтовані рекомендації щодо активізації фінансування інвестиційної та інноваційної діяльності промислових підприємств в контексті переходу національного господарства на модель сталого розвитку. Методологічною основою дослідження стали загальнонаукові та спеціальні методи пізнання економічних явищ і процесів. Вирішити завдання підвищення ефективності формування та реалізації механізмів державної підтримки фінансування інвестиційної та інноваційної діяльності промислових підприємств можливо за рахунок удосконалення відповідних організаційно-економічних та фінансових інструментів. Вказане завдання можливо вирішити, зокрема, через підвищення ефективності формування та виконання відповідних державних цільових програм. Виділено напрями удосконалення державної політики, спрямованої на розвиток механізмів фінансування інвестиційної та інноваційного діяльності промислових підприємств, зокрема: вирішення стратегічних завдань розвитку банківського сектора та посилення його орієнтації на довгострокове кредитування промислових підприємств; реалізація інвестиційно-інноваційних запитів національної економіки; створення Державного банку розвитку (Державного інвестиційного банку); підтримка подальшого розвитку фондового ринку і його інфраструктури; приведення інвестиційного законодавства до міжнародних стандартів; розширення доступних для інвесторів спектру фінансових інструментів. Надано перелік заходів з оптимізації фіскальної політики, яка в умовах посткризового розвитку виступатиме основним стимулятором інвестиційної та інноваційної активності промислових підприємств. Усі державні програми, які виконуються в рамках реалізації державної інвестиційної та інноваційної діяльності, повинні бути економічно ефективні. В контексті реалізації стратегії переходу національного господарства на модель сталого розвитку доцільно вжити заходи для розширення так званого "соціального інвестування".


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського