РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748192<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бойко А. О. 
Економічна безпека держави: сутність та напрями формування / А. О. Бойко, А. О. Єпіфанов // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Економіка. - 2018. - № 3. - С. 65-75. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Особливу увагу приділено такому економічному явищу як безпека. В умовах глобалізації та інтеграційних процесів збільшується кількість зовнішніх факторів, які несуть негативний вплив на економічну безпеку держави. З'ясували, що на сьогоднішній день, дане поняття стало актуальним для всіх економічних агентів - починаючи від окремо взятого громадянина будь-якої країни (особиста безпека, продовольча безпека, безпека житла, безпека від втрати роботи, соціальна безпека) до національної безпеки, тобто безпеки держави в якій діє суб'єкт господарювання. Проведено грунтовне дослідження найбільш широкого поняття національна безпека та з'ясували місце в ньому економічної безпеки, що в подальшому дозволило надати авторське визначення останньому. Зазначено, що економічної безпеки можна досягти, коли ступінь залежності країни від інших країн та ступінь погіршення внутрішньої, соціально-економічної та екологічної ситуації не перевищують межі втрати національного суверенітету та слабкого економічного потенціалу, а також рівня та якості життя суспільства значно зменшити. У рамках активного розвитку процесу глобалізації та міжнародної економічної інтеграції заходи безпеки повинні враховувати всеохоплюючу соціальну систему її універсальність, складність та багатосторонність, що визначають важливість вивчення природи та істотних особливостей "економічної безпеки країни". Багатогранний характер економічної безпеки відображається в її тісному взаємозв'язку з такими бізнес-категоріями, як "загроза", "ризик", ця "небезпека", заснована на невпевненості, як один з головних імпульсів її існування. Охарактеризували основні функції та цілі економічної безпеки держави та умови їх виконання. Дослідили сучасні підходи до трактування поняття "національна безпека", справедливо стверджувати про існування трьох підходів до його характеристики. На основі проведеного аналізу поняття економічної безпеки країни зазначили, що за своєю структурою економічна безпека держави характеризується певною складністю, дослідження якої дає змогу виокремити три найважливіших складника: економічна незалежність; стабільність і стійкість національної економіки; здатність до саморозвитку і прогресу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/екон. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського