РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748246<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мельник М. Р. 
Метод визначення опору потоку повітря пористих матеріалів на основі коефіцієнтів звукопоглинання / М. Р. Мельник, А. Керницький, Я. Рубаха, Т. Камісінські // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2019. - Вип. 6. - С. 52-65. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Надано розроблене у системі Labview програмне забезпечення для автоматизації процесу розрахунку опору потокові повітря пористих матеріалів. Підхід полягає в автоматизованому збиранні та опрацюванні інформації з давача тиску та витратоміра. Розроблене програмне забезпечення надало змогу автоматизувати процес визначення коефіцієнтів звукопоглинання пористих матеріалів методом продування потоком повітря. Програмне забезпечення надає змогу виконувати аналіз даних у режимі реального часу. Співвідношення між зміною тиску та потоком повітря надано у вигляді графіка. Це надає змогу в реальному часі оцінити достовірність вимірювань. Описано процедуру та методи вимірювань. Викладено розроблений і реалізований метод визначення опору потоку повітря на базі коефіцієнтів поглинання звуку, що надало змогу порівняти результати, отримані з імпедансної трубки та лабораторної установки для визначення опору потоку повітря методом продування, порівнюючи тільки значення опору повітря, а не функцію залежності коефіцієнта поглинання від частоти. Для обчислення коефіцієнта звукопоглинання вибрано емпіричну модель Мікі, яка є модифікацією моделі Ділейні - Базлі, але, на відміну від останньої, виключає виникнення від'ємних значень коефіцієнта звукопоглинання на низьких частотах. Для перевірки методів значення опору потокову повітря визначено трьома способами: обчислено в результаті експерименту, з використанням лінійного наближення для всього набору даних і за допомогою запропонованого методу. На прикладі меламінової піни показано, що запропонований спосіб надає змогу краще зіставити регресійну пряму з експериментальними даними, а це, своєю чергою, надає можливість мінімізувати похибку вимірювання у порівнянні з раніше використовуваним методом.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.341 + Ж362

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського