РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748274<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Korzhyk V. 
Forecasting the results of hybrid laser-plasma cutting of carbon steel / V. Korzhyk, V. Khaskin, A. Perepychay, E. Illiashenko, S. Peleshenko // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2020. - № 2/1. - С. 6-15. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Обгрунтовано перспективність гібридного лазерно-плазмового різання (ЛПР) металів; запропоновано конструкцію інтегрованого плазмотрона для гібридної різання та спрогнозовано результати ЛПР листових вуглецевих конструкційних сталей із використанням такого інтегрованого плазмотрона. Показано, що для мінімізації втрат лазерного випромінювання та отримання максимального проплавлення інтегрований плазмотрон доцільно компонувати за коаксіальною схемою з осьовим розташуванням лазерноного випромінювання та мінімальним нахилом неплавких електродів (одного або більше), відстань від робочого кінця яких до осі лазерного пучка повинна знаходитися в інтервалі 2 - 3 мм. Діаметр плазмоутворювального сопла повинен бути в межах 2 - 5 мм, а заглиблення фокуса під поверхню листа, що розрізається, у разі гібридного різання становити 1 - 2 мм. Для моделювання процесів лазерного, плазмового та гібридного різання застосовано програмний комплекс SYSWELD, що стало можливим завдяки врахуванню характерного для різання ефекту видалення ділянок розплавленого матеріалу в зоні різання, яке виконано шляхом заміни в ході їх розрахунку максимальної температури перегріву на початкову (20 <^>oC). Встановлено основні параметри режимів ЛПР, що надають можливість отримати мінімальний розмір ЗТВ за якості різу, яка наближається до лазерної. У цьому випадку для гібридного різання потрібно енерговкладення приблизно вдвічі менше, ніж для повітряно-плазмового. Підвищення швидкості гібридного різання за рахунок збільшення тиску і витрати робочих газів надає можливість його енерговкладанню зрівнятися з аналогічним показником газолазерного різання за більш ніж трикратного підвищення продуктивності процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: К642.572 + К642.78

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського