РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748302<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Douaissia Omar Hadj Aissa 
CFD modeling of multiphase flows in the gas turbine engines oil cavities / Douaissia Omar Hadj Aissa, O. Lysytsia, T. Mykhailenko, I. Petukhov // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2020. - № 2/5. - С. 12-20. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

Обгрунтовано вибір структури математичної моделі теплогідравлічних процесів у масляних порожнинах опор ротора ГТД. Сформовано тривимірну CFD-модель для розрахунку багатофазних течій із використанням інформації про потокорозподіл і теплообмін, що представлені в науковій літературі. Розглянуто підходи та окремі моделі, що використовуються для даних цілей. Отримані рішення узгоджуються з результатами експерименту на модельній опорі та загальноприйнятими уявленнями про процеси в пристроях цього класу. Приведені розподіл масла в камері, лінії плинності фаз, поля температури і швидкості, а також вектори швидкості для різних CFD-моделей (VOF, Euler, Inhomogeneous) і типів вирішувача (стаціонарний і нестаціонарний). На підставі аналізу отриманих результатів встановлено, що модель Euler із використанням нестаціонарного вирішувача надає найменшу розбіжність з експериментальними значеннями коефіцієнта тепловіддачі (КТВ). В усіх випадках у разі врахування сили тяжіння має місце асиметричний розподіл масляної плівки. В результаті змінюється термічний опір пограничного шару і, отже, коефіцієнт тепловіддачі по окружності камери підшипника. Це значною мірою визначає тепловий потік через стінку камери. Запропонований метод моделювання робочого процесу в масляній порожнині опори базується на математичному описанні гетерогенного монодисперсного масляно-повітряного потоку з умовою інверсії структури двофазного потоку в пристінній області з краплинної у бульбашкову. Це надає можливість більш точно розраховувати температурний стан елементів опори ротора ГТД і системи забезпечення працездатності підшипника шляхом коректного визначення КТВ з боку масляно-повітряної суміші. Розроблена модель надає можливість числово досліджувати дієздатність відомих і отримати нові кореляційні залежності для середнього значення КТВ у масляній порожнині опори ротора, використовуваного під час інженерних розрахунків. Також надає можливість числово досліджувати вплив геометрії, частоти обертання ротора та витрат фаз на тепловіддачу в масляній порожнині.


Індекс рубрикатора НБУВ: О153-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського