РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748312<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Gomelya N. 
Devising a corrosion inhibitor for steel St37-2 in a water-oil mixture / N. Gomelya, I. Trus, O. Stepova, O. Kyryliuk, O. Ivanenko, A. Khomenko // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2020. - № 2/6. - С. 28-33. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Для боротьби з корозією використовують корозійно-стійкі сплави, що вимагає великих затрат і не є достатньо надійним засобом, та інгібітори корозії, які потрібно постійно вдосконалювати для підвищення їх ефективності та зменшення собівартості. Оскільки корозія характеризується руйнуванням матеріалу внаслідок взаємодії з навколишнім середовищем, то одним із доцільних методів її мінімізації є використання інгібіторів. Тому актуальним завданням охорони навколишнього середовища та економічного розвитку країни є розробка ефективних засобів захисту металів від корозії. Отриманий інгібітор АС-2 (розчин суміші 2-алкілімідазолінів у метанолі) досить ефективно захищає сталь від корозії у водно-нафтових сумішах за високих концентрацій мінеральних солей у воді. Ефективність інгібітора практично не залежить від співвідношення об'ємів нафти та концентрованих водних розчинів хлориду натрію. У разі використання інгібітора за концентрації 50 мг/дм<^>3 ступінь захисту сталі від корозії перевищував 90 %. Пов'язано це з тим, що захист сталі від корозії відбувається за рахунок сорбції імідазолінових складових на поверхні металу та сорбції органічних складових нафти на гідрофобних алкільних групах 2-алкілімідазолінів. У цьому випадку гідрофобізація поверхні металу відбувається за присутності незначних кількостей нафти. Показано, що у суміші, що містила 200 см<^>3 3 % розчину хлориду натрію та 800 см<^>3 нафти, за концентрації оцтової кислоти відповідно 0,5 і 3,0 г/дм<^>3, при температурі 80 <^>oC за дози інгібітора 15 - 50 мг/дм<^>3, ефективність була 72 - 92 %. Це надає можливість вирішити проблему раціонального природокористування та забезпечує перехід до використання екологічно безпечних енергоефективних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: К662 + К66-12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського