РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748318<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Grigorenko O. 
Discovering a pattern in the free vibrations of gently sloping shells of different geometry in the classic and refined statements / O. Grigorenko, O. Parkhomenko, V. Darmosiuk, L. Vasil'eva // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2020. - № 2/7. - С. 19-25. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Викладено ефективну числову методику розв'язання задач про вільні коливання ізотропних пологих оболонок із застосуванням методу сплайн-апроксимації невідомих функцій по одному з координатних напрямків. Із використанням запропонованої методики досліджено резонансні частоти коливань циліндричних оболонок та оболонок двоякої кривизни як з квадратним, так і з прямокутним планом. Розрахунки проведено та порівняно за двома теоріями: класичної (Кірхгоффа - Лява) та уточненої (Тимошенка - Міндліна). Встановлено залежність власних частот коливань від співвідношення товщини оболонок та їх розмірів у плані. Виявлено, що обчислені в уточненій постановці частоти вільних коливань пологих оболонок мають менші значення, ніж відповідні частоти, обчислені в класичній постановці. Зі збільшенням товщини оболонок різниця у значеннях відповідних частот зростає. Отримані результати розрахунків порівняно з частотами, розрахованими аналітично шляхом розкладання невідомих функцій у ряди Фур'є. Порівняння надало змогу визначити оптимальну область застосування кожної з теорій. Встановлено, що частоти вільних коливань тонких пологих оболонок доцільніше розраховувати в класичній постановці. Розрахунок частот нетонких оболонок (за співвідношення товщини до найменшого розміру в плані <$E h "/" a~symbol У~0,05>) за будь-яких геометричних параметрів оболонок доцільніше проводити в уточненій постановці. Отримані результати підтвердили теоретичні припущення щодо важливості врахування кутів повороту спочатку прямолінійного елемента, викликаних поперечними зсувами, за обчислень власних частот коливань нетонких оболонок. Підтверджено універсальність і високу точність методу сплайн-апроксимації.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.649.140.35

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського