РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748327<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Panchenko A. 
Development of a powerful low-voltage DC converter for systems of electric power accumulation / A. Panchenko, D. Karlov, Yu. Kusakin, M. Kuravskiy, O. Drol // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2020. - № 2/8. - С. 25-34. - Бібліогр.: 35 назв. - англ.

Наведено вирішення проблеми, пов'язаної з використанням акумуляторів на автономних сонячних і вітрових електростанціях, установках гарантованого живлення, електромобілях. Відомо, що один елемент акумулятора може видавати 1,2 - 4 В, отже виникає необхідність комплектувати батарею, в послідовно паралельному з'єднанні, від декількох елементів до декількох тисяч елементів. У процесі експлуатації з'являються незначні відхилення напруг елементів, які в процесі експлуатації накопичуються і призводять до виходу з ладу батареї. Для запобігання таких явищ необхідне діагностування з точністю до 0,1 - 0,001 В на елемент. Це ускладнює систему контролю та призводить до вибракування всієї батареї, у разі виходу з ладу певної кількості елементів. Збільшується навантаження на навколишнє середовище, пов'язане з утилізацією свинцю, кадмію, літію. Встановлено, що не існує ефективних перетворювачів постійної напруги в постійну, на зазначених рівнях напруги та потужності. Перетворювачі напруг із рівня 3 В використовують проміжну ланку перетворення енергії магнітного поля. Низьковольтні перетворювачі цього типу використовуються тільки на малих потужностях. Доведено, що значну кількість послідовно паралельно ввімкнених елементів акумулятора можна замінити одним еквівалентним по енергії. Проведеним дослідженням встановлено, що подальше підвищення напруги доцільно виконувати іоністорами шляхом їх заряджання в паралельному режимі з послідуючим розрядом у послідовному. Розроблено математичний опис роботи перетворювача, починаючи з моменту вмикання, виходу на усталений режим і з подальшим реагуванням на зміну навантаження. Оскільки робота перетворювача передбачає великі струми, враховуються складові внутрішніх опорів усіх елементів. Такий підхід надає можливість дослідити можливі технічні реалізації, виявити закономірності за варіації його параметрів та оптимізувати умови залежно від типу хімічних елементів і потужності споживача.


Індекс рубрикатора НБУВ: З251

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського