РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748429<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пігуль Н. Г. 
Теоретичні основи фінансової безпеки підприємства та механізм управління нею / Н. Г. Пігуль, А. В. Хомутенко // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Економіка. - 2019. - № 2. - С. 80-87. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Досліджено актуальне в сучасних умовах поняття "фінансова безпека підприємства" (ФБП) та порівнюються основні підходи до її визначення з урахуванням комплексного характеру цієї економічної категорії (з точки зору об'єкта першорядної уваги, завдання системи забезпечення безпеки і критерію безпеки). Виділено два підходи до розуміння ФБП: перший підхід, що розглядає фінансову безпеку (ФБ) з точки зору спроможності підприємства протистояти загрозам внутрішнього та зовнішнього середовища; другий підхід визначає ФБП здатність підприємства здійснювати ефективну діяльність в умовах невизначеної і конкурентного середовища. Крім того, визначено сутність управління ФБП, його мету, завдання, функції, принципи, механізм та основні елементи управління. В процесі дослідження встановлено, що ключове значення в управлінні ФБП має адекватне формування механізму управління ФБ, як сукупність основних елементів впливу на процес розробки і реалізації управлінських рішень по забезпеченню захисту його фінансових інтересів від різних загроз. Досліджено системи аналізу ФБП, що дозволяють дослідити фінансовий стан та основні результати фінансової діяльності підприємства з метою визначення рівня захищеності його фінансових інтересів від загроз і виявлення резервів його поліпшення. Системою, що надає найбільш грунтовні висновки щодо стану ФБ було визначено систему інтегрального аналізу, оскільки вона дозволяє провести більш глибокий фінансовий аналіз, оцінити основні сфери фінансової діяльності підприємства і агрегувати отримані дані в один показник.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/екон. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського