РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748475<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Довгаль Д. О. 
Дослідження кривини траєкторій руху робочого інструменту торових планетарних виконавчих органів гірничих машин / Д. О. Довгаль // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2020. - № 1. - С. 28-35. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - визначення, дослідження та оптимізація залежності кривини траєкторії руху робочого інструменту від конструктивних і кінематичних параметрів торових планетарних виконавчих органів гірничих машин під час руйнування масиву порід або корисних копалин. Дослідження базувались на положеннях аналітичної та диференціальної геометрії, геометричного моделювання об'єктів, процесів і явищ, теорії руйнування гірничих порід і вугілля та теорії планетарних виконавчих органів гірничих машин. Визначено і досліджено аналітичні залежності, що зв'язують миттєве й екстремальні значення кривини траєкторій руху інструменту з конструктивними та кінематичними параметрами торового планетарного виконавчого органу. Розроблена математична модель надає змогу визначати значення кривини, досліджувати вплив параметрів виконавчого органу на кривину траєкторій і проводити їх оптимізацію на етапі проектування. Проаналізовано різні можливі варіанти траєкторій руху робочого інструменту торових планетарних виконавчих органів за різних значень їх параметрів на предмет наявності особливих ділянок траєкторій, де мають місце несприятливі умови роботи інструмента. Визначено конструктивні переваги даного виду виконавчих органів у порівнянні з іншими за критерієм рівномірності роботи інструменту. Вперше у загальному випадку одержано аналітичні залежності між параметрами торового планетарного виконавчого органу і миттєвою та критичними значеннями кривини траєкторій руху робочого інструменту, що становлять основу для подальшого дослідження та оптимізації кінематичних і динамічних характеристик процесу руйнування гірничого масиву виконавчими органами гірничих машин зазначеного типу. Доведено відсутність особливих елементів (точок звороту та точок, близьких до них за властивостями) на траєкторіях інструмента торових планетарних виконавчих органів за будь-яких практично можливих значень конструктивних і кінематичних параметрів, що свідчить про неможливість повороту інструмента задньою крайкою до напрямку руху, як це має місце в інших конструктивних схемах планетарних виконавчих органів.


Індекс рубрикатора НБУВ: И-5-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського