РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748476<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зуєвська Н. В. 
Моделювання підсилення грунтової основи складно-компонентними системами / Н. В. Зуєвська, В. Є. Губашова // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2020. - № 1. - С. 36-44. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета дослідження - моделювання підсилення основи існуючої висотної будівлі складно-компонентними системами зі струменево-цементаційними елементами та анкерними системами типу Ischebeck Titan в складних інженерно-геологічних умовах зі скельними прошарками грунту. Здійснено моделювання за допомогою розрахункового геотехнічного комплексу Plaxis 3D Foundation на основі методу кінцевих елементів. Виконано моделювання підсилення грунтової основи багатоповерхової будівлі анкерними елементами типу Ischebeck Titan та грунтоцементними елементами круглого перерізу, що виконано за допомогою технології струменевої цементації. Розглянуто й обгрунтовано застосування моделей для різних типів матеріалу - пружно-пластичної моделі Мора - Кулона (Mohr - Coulomb Model) для м'яких грунтів та Linear Elastic Model для моделювання скельного прошарку вапняку та грунтоцементного матеріалу колон, виконаних за однокомпонентною струменевою технологією. Здійснено порівняльний аналіз напружено-деформованної поведінки грунтової основи до і після виконання підсилення. Розглянуто основні переваги обраних технологій, такі як мінімальний динамічний вплив під час здійснення робіт і можливість виконання підсилюючих елементів в надскладних стисливих умовах. Розглянуто роботу створеного покращеного складового фундаменту будівлі, в якому залізобетонна плита та шар скельного грунту працюють як плита підвищеної жорсткості, що обперта на ряд грунтоцементних колон та, в свою чергу, зменшують загальне осідання будівлі і мінімізують можливість виникнення ненормативного крену. Робота передбачає використання двох технологій в складі складно-компонентної системи для підсилення грунтової основи існуючої будівлі в умовах наявності прошарків скельного грунту. На прикладі моделювання показано можливість компонування технологій для використання в складних інженерно-геологічних умовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського