РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748478<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Костенко О. В. 
Моделювання напруженого стану покрівлі пласту в місці сполучення лави з виїмковою виробкою / О. В. Костенко // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2020. - № 1. - С. 58-70. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - створення методики математичного моделювання напружено-деформованого стану (НДС) порід покрівлі пласта в місці сполучення лави з виїмковою виробкою. В роботі використано метод моделювання - вивчення геомеханічних явищ за допомогою аналітичних моделей. Основою моделювання є положення про те, що математичні моделі надають змогу кількісно досліджувати явища, що важко піддаються вивченню на фізичних моделях. Базою методу дослідження є елементарна математика, диференціальні та інтегральні рівняння, варіаційне числення та інші розділи вищої математики, які використовуються для вивчення безперервних детермінованих процесів. На підставі виконаних досліджень створено методику математичного симулювання НДС порід покрівлі пласта в районі сполучення лави з виїмковою виробкою. Вона є базою для розв'язання актуального науково-практичного завдання і оцінки перерозподілу компонентів напружень у породах покрівлі такого що виймають вугільного пласта, і подальшого обгрунтування інженерних рішень з забезпечення стійкості цього важливого технологічного вузла. Попередня апробація методики для умов шахти ім. О. Ф. Засядька надала змогу виявити характер впливу природних і технологічних чинників на розподіл НДС порід покрівлі вугільного пласта, що виймають, і захисної приштрекової смуги. Теоретично розв'язано задачу про тривимірний розподіл НДС у підробленій шаруватій плиті, розв'язання якої відрізняється врахуванням умов защемлення країв плити, а також потужності та порядку розташування порідних слоїв з ортотропними фізико-механічними характеристиками; а також вперше теоретично враховано реакції смуги, яка розташована на границі з вуглепородним масивом та призначена для захисту підготовчої виробки. Одержані якісно-кількісні показники компонентів напруженого стану можуть використовуватись для оцінки стійкості приштрекової смуги та, відповідно, виробки в різних гірничо-геологічних і гірничотехнічних умовах розробки пластів.


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського