РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748485<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Антощенко М. І. 
Про вибір класифікаційних показників для характеристики небезпечних властивостей шахтопластів / М. І. Антощенко, В. Ю. Тарасов, А. Д. Петров, О. В. Золотарьова // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2020. - № 1. - С. 140-147. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати стан вугледобувної промисловості України та встановити доцільність градації вугілля відповідно до нормативних актів на марки, групи та підгрупи з використанням V<^>daf та Rо для виявлення небезпечних властивостей шахтопластів. В роботі застосовано графоаналітичний метод, який надає змогу встановити характер зміни двох основних класифікаційних показників (V<^>daf та Rо) залежно від марок, груп і підгруп вугілля відповідно до галузевих стандартів. Для встановлення небезпечних властивостей вугільних пластів, які проявляються під час ведення гірських робіт, у нормативній базі України використовується один основний показник (масовий вихід летких речовин за термічного розкладання вугілля) і три допоміжних (об'ємний вихід летких речовин, логарифм питомого електроопору антрацитів і товщина пластичного шару), хоча відомо більше 20 методів ідентифікації властивостей вугілля. Проведені дослідження показали присутність проблем у класифікації показників, використовуваних для встановлення небезпечних властивостей вугільних шахтопластів. Встановлено, що основні класифікаційні показники (вихід летких речовин і відображення вітриніту) характеризують різні аспекти перетворення вугілля у процесі їх метаморфізму. У діапазони зміни Rо та V<^>daf на ранніх стадіях вуглефікації (Rо = 0,40 - 0,59 %, V<^>daf = 45,0 - 50,0 %) в одну перехідну групу потрапляють вугілля марок Б, Д, ДГ та всі відповідні їм групи і підгрупи. Абсолютно різний розподіл вугілля від кам'яних до антрацитів по марках, групах та підгрупах в перехідному діапазоні Rо.г = 2,20 - 2,59 %. По верхній межі перехідного діапазону зміни V<^>daf = 10,9 %. У перехідні потрапляють вугілля всіх марок від КЖ до А (КЖ, К, КП, КСН, КС, ОС, ПС, СС, ПА). По нижній межі зміни цього параметра (4,1 %) до перехідних відносяться вугілля марок К, КО, П і А, на відміну від марок КСН, КС, ОС, ПС і СС. Показник середнього відбиття вітриніту існує у всьому ряді марочного складу вугілля, а вихід летких речовин - тільки в окремих його діапазонах, що зумовлює необхідність зміни підходу до принципів, закладених в основу сучасної класифікації за генетичними і технологічними параметрами. Вперше проаналізовано розподіл вугілля на марки, групи і підгрупи на підставі застосування сучасної промислової класифікації за генетичними й технологічними параметрами з урахуванням метаморфічних перетворень. Встановлено, що основні класифікаційні показники (вихід летких речовин і відбиття вітриніту) характеризують різні аспекти перетворення вугілля у процесі їх метаморфізму. Показник середнього відбиття вітриніту є незмінним у всьому ряді марочного складу вугілля, а вихід летких речовин - тільки в окремих його діапазонах. Вибір комплексу класифікаційних показників для встановлення можливості прояву властивостей шахтопластів має базуватися на інших принципах відповідно до положень, закладених в основу сучасної промислової класифікації за генетичними і технологічними параметрами.


Індекс рубрикатора НБУВ: И411

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського