РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748504<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Derevianko V. N. 
Modelling the mechanism of mineral-binders' hydration processes in a macro - micro - nanosystem / V. N. Derevianko, N. V. Kondratieva, H. M. Hryshko, M. A. Sanytsky // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології : зб. наук. пр.. - 2020. - 18, вип. 1. - С. 107-124. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Актуальною є розробка моделю процесів гідратації мінеральних зв'язувальних речовин, який враховував би значну кількість первинних параметрів і характеристик, умови та механізм процесу гідратації. Для створення такої моделі потрібна значна кількість інформації. Багато моделей враховують вплив тільки вихідних компонентів. Крім того, процес оптимізації за вхідними параметрами ускладнюється через збільшення кількості моделей у зв'язку з використанням як критеріїв оптимальності відносних властивостей. Також у зв'язку з тим, що не встановлено співвідношення компонентів, які гідратують у гіпсовій системі за розчинною та топонімічною схемами, зростає складність моделювання процесу гідратації. Тому для створення моделі необхідно обгрунтувати велику кількість допущень. До того ж вибір за непрямими показниками критеріїв оптимальності не дає чіткості уявлення про кінцеву мету призначення моделі. Також потрібно враховувати рівень масштабування, взаємозв'язок макро-, мікро- та нанорозмірностей компонентів. Моделювання процесів гідратації зв'язувальних речовин представлено у вигляді системи, що змінюється в часі та проходить через стадії за схемою макро - мікро - нано - мікро - макро, на прикладі прямої моделі. Перехід макро - мікро в наносистему з утворенням дисперсного середовища представлено у вигляді поверхні, що складається з наночастинок у багатовимірному фазовому просторі. Поверхня є роздільною межею структурних елементів і дисперсного середовища. Друга поверхня - роздільча межа дисперсне середовище - затвердла структура. На роздільній межі відбувається частковий перехід макро- та мікросистеми в наносистему, а також топохемічна реакція переходу напівзневодненого гіпсу у двоводний. Створення каркасу з найбільш високою міцністю можна досягти, регулюючи величину твердої поверхні та центрів кристалізації, які впливають на первинну просторову структуру. Внутрішні напруження, що призводять до пониження міцності ще неутвореної структури, не виникають внаслідок того, що зрощення блоків відбувається у вільному просторі. Мірою зміни характеристичної функції за постійних параметрів і мас (концентрацій) всіх речовин за винятком маси (концентрації) того компонента, кількість якого змінюється в системі, є хімічний потенціал. У разі, коли процес гідратації перебігає топохемічно, швидкість формування структури буде залежати від гранулометричного складу компонентів і швидкості дифузії всередині зерна.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж620

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського