РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748622<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сороко Н. В. 
Педагогічні моделі STEAM-орієнтованого освітнього середовища для розвитку інформаційно-цифрової компетентності вчителя основної школи / Н. В. Сороко // Фіз.-мат. освіта. - 2020. - № 2. - С. 142-150. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Активний розвиток суспільства знань вимагає реформування освіти та перегляду традиційних методів навчання з позиції оновлення форм, засобів та її змісту відповідно до таких світових процесів, як глобалізація та інформаційна революція. З огляду на це важливого значення набуває проєктування моделей освітніх середовищ відповідно до впровадження світових тенденцій щодо нових підходів навчання на різних рівнях освіти особистості. Однією з таких тенденцій є STEAM-освіта, що потребує проєктування STEAM-орієнтованого освітнього середовища (ООС). У цьому випадку особливого значення набуває розвиток інформаційно-цифрової компетентності (ІЦК) вчителів, що є важливим для підтримки та розвитку освіти відповідно до вимог інформаційного суспільства. З огляду на це, мета роботи - аналіз педагогічних моделей STEAM-ООС закладу загальної освіти (ЗЗО) та виокремлення характерних особливостей такого середовища та пропозицій щодо його основних компонентів. Для досягнення мети використано методи системного та порівняльного аналізу наукової літератури та звітів проєктів щодо процесів проєктування педагогічних моделей STEAM-ООС; теоретичні методи синтез та узагальнення для формулювання висновків і пропозицій щодо створення моделі STEAM-ООС ЗЗО для розвитку ІЦК вчителів. Виокремлено важливі компоненти, що є необхідними при проєктуванні STEAM-ООС закладу загальної освіти для розвитку ІЦК вчителів: цільовий, комунікативний, змістовий, організаційно-діяльнісний, технологічний, результативно-діагностичний. Визначено, що цільовий компонент має стосуватися окреслення чинників впливу на формування мети, завдань, принципів і підходів навчання; комунікативний компонент охоплює завдання щодо підтримки взаємодії учасників навчального процесу; організаційно-педагогічний компонент має передбачати застосування необхідних підходів, форм, методів і засобів для розвитку ІЦК вчителів; змістовий компонент моделі має відображати навчальний контент, що сприятиме розвитку ІЦК вчителів для підтримки та розвитку STEAM-ООС ЗЗО; технологічний компонент має передбачати рішення завдань підбору засобів для забезпечення створення, підтримки та розвитку середовища; результативно-діагностичний компонент є реалізацією цільового компоненту та передбачає аналіз розвитку ІЦК вчителів для підтримки та розвитку STEAM-ООС ЗЗО. В результаті проведеного аналізу педагогічних моделей STEAM-ООС ЗЗО, визначено основні компоненти STEAM-ООС ЗЗО для розвитку ІЦК вчителів та описано завдання у межах цих компонентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.29 + Ч421.421 + Ч421.253

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського