РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748624<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ткачук В. В. 
Засоби розробки доповненої реальності для Web: порівняльний аналіз / В. В. Ткачук, С. О. Семеріков, Ю. В. Єчкало, О. М. Маркова, М. М. Мінтій // Фіз.-мат. освіта. - 2020. - № 2. - С. 159-167. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Засоби розробки доповненої реальності для Web, призначені для підвищення рівня наочності навчання, самі є далекими від наочності та доступності, що породжує проблему добору та апробації засобів розробки програмного забезпечення (ПЗ) із доповненою реальністю для Web для початківців, що володіють основами веб-розробки: учнів ліцеїв і студентів молодших курсів інформатичних спеціальностей. Мета дослідження - виконати порівняльний аналіз засобів розробки доповненої реальності для Web з метою добору засобів, доступних для початківців. Проведено аналіз джерел і ПЗ з метою визначення стану розв'язання проблеми дослідження та добору засобів розробки доповненої реальності для Web. Виконаний огляд засобів розробки ПЗ із доповненою реальністю для Web надав можливість рекомендувати для опанування початківцями такі комбінації засобів візуалізації комп'ютерних моделей у Web і засобів відстеження реальних об'єктів: A-Frame та AR.js - API для швидкого прототипування, значна частина програм із використанням яких є HTML-подібним кодом; Three.js та JSARToolKit - для поглибленого рівня, що передбачає створення програм засобами JavaScript. Зроблено висновки, що програмні засоби з доповненою реальністю, розроблені з використанням вказаних пар засобів, можуть бути розміщені в Інтернет на одному із хмарних сервісів. Виходячи з того, що бібліотека Three.js є основною A-Frame так само, як JSARToolKit є основою AR.js, необхідною є розробка інструктивних матеріалів насамперед із спільного використання AFrame та AR.js. У майбутніх дослідженнях планується розробити окремі елементи методики навчання розробки програмного забезпечення з доповненою реальністю для Web, а також прототип ПЗ, що надає можливість використання наочних (фотографічних і рисункових) маркерів для підготовки профорієнтаційних веб-квестів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312-018.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського