РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748727<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Snihirova Ye. V. 
Variation of photostability of DNA-sensitive styrylcyanine dyes caused by N-alkyl functionalization = Варіація фотостабільності ДНК-чутливих стирилціанінових барвників, зумовлена природою N-алкільних замісників / Ye. V. Snihirova, M. Yu. Losytskyy, D. V. Kryvorotenko, M. V. Kuperman, O. V. Moshynets, S. M. Yarmoluk, A. Mokhir, V. B. Kovalska // Biopolymers and Cell. - 2020. - 36, № 2. - С. 146-160. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Мета роботи - синтез і характеризація серії N-алкільних функціоналізованих бензтіазол стирилціанінових барвників як потенційних фотостабільних зондів для детекції нуклеїнових кислот (НК). Під час проведення дослідження було застосовано синтез, спектроскопію поглинання і флуоресценції, опромінення барвників видимим світлом, конфокальну мікроскопію. Барвники, що мають слабку флюоресценцію у вільному стані, підвищують інтенсивність емісію у разі зв'язування з ДНК до 83 разів; найбільше підвищення спостерігалось для барвників з позитивно зарядженими N-алкільними замісниками - Sbt1 и Sbt3. Барвники Sbt1 и Sbt3 виявились найменш фотостабільними у вільному стані, але додавання ДНК значно підвищило їх фотостабільність. Барвники з незарядженими та негативно зарядженими N-алкільними замісниками є більш фотостабільними у незв'язаному стані, і присутність ДНК значно не впливає на їх фотостабільність (зокрема завдяки слабкій взаємодії з ДНК барвників з негативно зарядженим замісником). За фарбування мезенхімальних ставбурових клітин, Sbt1 яскраво забарвлював цитоплазму та компоненти ядра (можливо, ядерця), так що імовірно він фарбує цитоплазматичну РНК та кластери РНК у ядрі. Висновки: варіація хімічної природи N-алкільних замісників є способом створення стирилціанінових барвників з різною фотостабільністю. Функціоналізовані стирилціанінові барвники є перспективними як легкі в застосуванні флуоресцентні зонди для детекції нуклеїнових кислот у розчині та візуалізації РНК-містких об'єктів у мікроскопії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*715.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського