РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748890<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Барвінченко В. М. 
Сорбція природних флавоноїдів на поверхні пірогенного оксиду алюмінію з водно-етанольних розчинів / В. М. Барвінченко, Н. О. Ліпковська // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2020. - 11, № 2. - С. 190-200. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Мета роботи - визначення закономірностей сорбції кверцетину та рутину на поверхні пірогенного оксиду алюмінію залежно від концентрації та pH їх водно-етанольних розчинів для розробки методик сорбційно-спектрофотометричного Проведено комплексні адсорбційні та спектральні дослідження взаємодії природних флавоноїдів кверцетину та рутину з пірогенним оксидом алюмінію у водно-етанольному середовищі. Показано, що їхня сорбція на оксиді алюмінію починається за pH >> 2,5 і досягає максимальних значень в нейтральному середовищі, корелюючи зі вмістом недисоційованих поверхневих груп =AlOH. Ізотерми сорбції кверцетину та рутину належать до H-типу, характерному для хемосорбції. Співпадіння спектральних характеристик флавоноїдів на поверхні оксиду алюмінію і в розчинах, що містять іони Al(III), свідчить про утворення однотипних хелатних комплексів в обох системах. Спектральні характеристики (інтенсивність і положення смуг поглинання) флавоноїдів, адсорбованих на поверхні оксиду алюмінію, залежать від їхньої концентрації та pH водних розчинів. Інтенсивність забарвлення сорбента є пропорційною поверхневій концентрації кверцетину та рутину, на підставі чого знайдено значення їхніх умовних коефіцієнтів молярного поглинання в 0,025 % дисперсії оксиду алюмінію: <$E epsilon sub 434 sup S~=~4386> і <$E epsilon sub 403 sup S~=~5280> г/моль-см відповідно. Крім того, поглинання таких дисперсій лінійно залежить від концентрації флавоноїдів в аналізованих розчинах. Таким чином, оксид алюмінію може бути перспективним твердофазним реагентом для визначення кверцетину та рутину в препаратах лікарських рослин спектрофотометричними або візуальними тест-методами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського