РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748894<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Карабанова Л. В. 
Нанокомпозити на основі багатокомпонентної полімерної матриці та нанонаповнювача денсилу: релаксаційні властивості та морфологія / Л. В. Карабанова, О. М. Бондарук, Є. П. Воронін // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2020. - 11, № 2. - С. 235-249. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Синтезовано нанокомпозити на основі поліуретану (ПУ), полі(2-гідроксиетилметакрилату) (ПГЕМА) та нанонаповнювача денсилу. Досліджено динамічні механічні властивості, морфологію методом сканувальної електронної мікроскопії та гідрофільність створених матеріалів. Виявлено залежність характеристик від складу полімерних матриць та вмісту нанонаповнювача. Показано, що введення нанонаповнювача в багатокомпонентну полімерну матрицю з невеликою кількістю другого компонента, яка характеризується малим значенням ступеня сегрегації полімерних компонентів, призводить до підвищення модуля пружності матеріалів. У цьому випадку спостерігається більш вільний сегментальний рух у ПГЕМА, що свідчить про концентрування наповнювача переважно в нанодоменах поліуретану. У разі введенні нанонаповнювача в матрицю зі значним ступенем мікрофазового поділу, підвищення модуля пружності спостерігається лише за суттєвих кількостей нанонаповнювача (10 - 15 %), який відіграє роль компатибілізатора. У ході дослідження морфології синтезованих систем показано, що вихідна матриця має фазово-розділену структуру. У разі введення 3 - 5 % денсилу спостерігається більш зглажена, інтегрована структура. У разі збільшенні кількості нанонаповнювача до 10 - 15 %, у структурі нанокомпозитів спостерігається формування агломератів наповнювача, у цьому випадку зі збільшенням частки наповнювача агломерати стають більш щільно упакованими. Гідрофільність створених матеріалів підвищується у разі введення як ПГЕМА, так і денсилу, у цьому випадку вона немонотонно змінюється з вмістом наповнювача. Концентраційна залежність водопоглинання залежить від розподілу наночастинок наповнювача в матрицях, його агрегації за вмісту 10 - 15 %, і формування поверхневих шарів матриць, які можуть складатись як з поліуретану, так і з обох полімерних складових матриць. Введення нанонаповнювача денсилу призводить до підвищення гідрофільності створених матеріалів, а відповідно, до підвищення їхньої біосумісності. Створені нанокомпозити можуть бути ефективними як матеріали біомедичного призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.23-382

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського