РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748929<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ситник Н. І. 
Інструменти державної підтримки екосистеми стартапів: досвід країн Центральної та Східної Європи / Н. І. Ситник // Проблеми економіки. - 2020. - № 2. - С. 55-62. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Проаналізовано досвід державної підтримки екосистеми стартапів в країнах Центральної та Східної Європи на прикладі Польщі, Естонії, Білорусі та Угорщини. Ці країни мають подібні до України показники розвитку стартап-екосистем, однак відрізняються значною участю держави в становленні національного сектора стартапів. Україна протягом останніх років досягла певного прогресу у розбудові своєї екосистеми стартапів, однак участь держави у цьому процесі залишалася мінімальною. Мета роботи - полягала в дослідженні стану розвитку національних екосистем стартапів у країнах Центральної та Східної Європи та інструментів державної підтримки екосистем у цьому регіоні, які можуть бути використані Україною для стимулювання розвитку національної індустрії стартапів. Проведено порівняльний аналіз України з іншими країнами Східноєвропейського регіону за рейтингами стартап-екосистем, конкурентоспроможності та інноваційності економіки, умов ведення бізнесу та рівнем освіти. Встановлено, що Україна має високі позиції в рейтингу стартап екосистем, однак відстає від країн регіону за рейтингами оцінки національних економік. У більшості країн Східноєвропейського регіону держава виступає важливим суб'єктом екосистеми стартапів. На прикладі Естонії, Польщі, Угорщини та Білорусі досліджено інструменти державного стимулювання стартапів, які розробляються, як правило, в рамках стратегічних програм діджиталізації країни, розвитку інноваційного підприємництва та високотехнологічних галузей. Встановлено пріоритетні напрямки державної підтримки стартап-екосистем в цих країнах, а саме: законодавчі ініціативи, спрямовані на лібералізацію умов діяльності новостворених підприємницьких структур, державні інвестиції, розвиток людських ресурсів, створення центрів компетенцій, медіа- та івент-менеджмент.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)21,02 + У9(4УКР)21,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського