РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749086<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Козаченко О. В. 
Стендові випробування різальних елементів з криволінійним профілем та локальним зміцненням леза / О. В. Козаченко, О. М. Шкрегаль, В. С. Каденко, О. В. Блезнюк, С. П. Сорокін // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2019. - Вип. 205. - С. 173-184. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень, що присвячені проблемі підвищення довговічності грунтообробних робочих органів шляхом управління зносостійкістю за рахунок обгрунтування форми і параметрів локального зміцнення леза. Аналіз існуючих методів підвищення довговічності грунтообробних знарядь показав, що форма і параметри локального зміцнення впливають на швидкість зношування та енерговитрати під час виконанні процесу. Стендовими дослідженнями на зношування дослідних зразків різальних елементів культиваторних лап з криволінійним профілем та локальним зміцненням по довжині леза, що проведено для максимального значення шляху тертя, яке під час випробувань складало S = 40 км, встановлено, що зі збільшенням кута розхилу та швидкості руху збільшується і швидкість зношування поверхні локально зміцненого леза лапи культиватора. Залежності впливу напрацювання на середні значення абсолютного зносу поверхні локально зміцненого леза лапи культиватора за швидкості руху V = 0,5; 1,5; 2,5 м/с мають лінійний характер, на що вказує високий коефіцієнт детермінації R<^>2 (0,9997; 0,9995 і 0,9996, відповідно). Статистична оцінка за критерієм Фішера <$EF~=~1,65~<<~F sub табл~(0,05;~12;~14)~=~2,53)> показує, що одержані залежності між собою корелюють і є адекватними. Збільшення кута розхилу <$Egamma> та швидкості руху V зумовлює і збільшення швидкості зношування поверхні локально зміцненого леза. Порівняння теоретичної і експериментальної залежностей швидкості зношування поверхні локально зміцненого леза <$Edel I sub v "/" del t> від кута розхилу <$Egamma> надає змогу зробити висновок про однаковий характер одержаних кривих. Статистична оцінка за критерієм Фішера <$EF~=~2,42~<<~F sub табл~(0,05;~12;~14)~=~2,53)> показав, що одержані залежності між собою корелюють і є адекватними. Найбільший вплив на величину тягового опору досліджуваних робочих органів має глибина обробітку грунту. Встановлено, що середні значення тягового опору розробленої лапи за швидкості руху V = 1,0 м/с та зміни глибини обробітку в межах h = 0,06 - 0,12 м у порівнянні із серійною лапою є меншим в 1,12 разу або на 16,1 %. Середні витрати на тертя експериментального робочого органу за глибини обробітку h = 0,12 м та зміні швидкості руху в V = 0,50 - 1,0 м/с зменшуються у порівнянні із серійним робочим органом в 1,1 разу або на 9,1 %. Проведені дослідження свідчать про те, що швидкістю зношування і тяговим опором можна управляти, змінюючи форму і параметри локального зміцнення леза культиваторних лап.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.24-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського