РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749087<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лузан А. С. 
Підвищення ресурсу робочих органів грунтообробних машин наплавленням композиційних покриттів на основі сплава ПГ-10Н-01 / А. С. Лузан // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2019. - Вип. 205. - С. 185-194. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Для зміцнення робочих органів грунтообробних машин розроблено композиційній матеріал на основі самофлюсуючого сплаву (порошок марки ПГ-10Н-01), модифікований матеріалом, який містіть диборид титану, борид нікелю, оксид титану та заліза. Унікальність бору полягає в тому, що за такого малого вмісту в сталі, він здатний надавати на її властивості вплив, еквівалентний дії значно більшої кількості таких легуючих елементів, як Cr, Mo, Ni та інші. Традиційним матеріалом, який використовується для борного легування сталі, є ферробор. Багаторічна практика застосування ферробору показала, що здійснити мікролегування сталі бором з його допомогою досить складно. Пов'язано це з високими реакційними властивостями бору в сталевому розплаві і його високою хімічною спорідненістю по відношенню до кисню і азоту. Крім того, в більшості випадків потрібно забезпечити в металі вкрай малу концентрацію розчиненого бору. В даний час активно розвивається метод одержання порошкових матеріалів шляхом самопоширюючогося високотемпературного синтезу (СВС) з попередньою механоактивуючою обробкою складових компонентів. Розроблено багатокарбідні СВС-механокомпозіти, що представляють собою нові композиційні матеріали зі структурою типу "зміцнююча фаза - матриця", які застосовуються для модифікування і зміцнення відновлювальних покриттів для деталей грунтообробних машин. Представлено результати дослідження триботехнічних характеристик, структури та фазового складу наплавлених покриттів на основі сплаву ПГ-10Н-01, модифікованих розробленим композиційним матеріалом, що містить диборид титану, борид нікелю, оксид титану та заліза. Дослідження наплавлених покриттів показали більш високу зносостійкість композиційних покриттів у порівнянні зі сплавом ПГ-10Н-01 у процесі нормального тертя, а також в абразивному середовищі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.85 + П072.2-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського