РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749114<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ядловський О. Є. 
Особливості застосування методу "Гаряча пластина" у фармакологічних дослідженнях : (огляд) / О. Є. Ядловський, З. С. Суворова, М. В. Науменко // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2020. - 14, № 3. - С. 177-184. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Фармакологічні та скринінгові дослідження знеболюючих засобів потребують адекватної реєстрації, оцінки й інтерпретації експериментальних даних. Для цього потрібно враховувати особливості методології експерименту, досліджуваних речовин, впливу внутрішніх і зовнішніх факторів. Мета дослідження - узагальнення й аналіз факторів, що впливають на результати тестування знеболювальної активності за допомогою методу "Гаряча пластина". Наведено дані щодо фізіологічних реакцій на ноцицептивне подразнення лабораторних тварин на моделі "Гаряча пластина", особливостей реакції їх організму на введення лікарських засобів різних фармакологічних груп у межах експерименту. Вказано, що найадекватніша тест-система для вивчення антиноцицептивної активності в межах методу - миші та щури. Найбільша аналгетична активність опіоїдів в експерименті реєструється за температури <$E49,5~-~50,0~symbol Р roman C>, але не стандартної - <$E53,0~-~55,0~symbol Р roman C>. Активність антагоністів опіоїдних рецепторів більш виражена за температури <$E54,5~symbol Р roman C>. Оптимальна температура для тестування ненаркотичних аналгетиків та НПЗЗ складає <$Esymbol Г~53,0~symbol Р roman C>. Критерії аналгезії розподілено на три основні категорії: реакції обнюхування з пересуванням по пластині, відповідь на пошкоджуючу дію (облизування передньої/задньої лапи) та уникнення/втікання (вставання на задні лапи, стрибки). У разі вивчення ад'ювантних аналгетиків необхідно враховувати специфічні механізми дії. Для сполук бензодіазепінового ряду та ГАМК-ергічних речовин зміни кінцевих точок повіязані з седативною та м'язово-релаксуючою дією, холінергічні засоби та антагоністи <$Ealpha sub 2>-адренорецепторів у більшому ступені впливають на поведінкові реакції. Таким чином, метод "Гаряча пластина" є одним з найадекватніших методів для вивчення центрального компонента знеболення. Точність і адекватність експериментальних даних залежить від особливостей постановки та регламенту експерименту, врахування специфічних об'єктивних критеріїв, а саме: робочої температури пластини, критеріїв оцінки (стрибки, облизування лап) та інших додаткових факторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського