РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749148<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pareniuk D. V. 
The study of the possibility of usage of the Sokolov's criteria for assessing the results of directed influence on the auditory system of a biological object = Дослідження можливості використання критерію Соколова для оцінки результатів направленого впливу на слухову систему біологічного об'єкта / D. V. Pareniuk, S. A. Naida // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2019. - 24, № 3. - С. 72-78. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Від одного до трьох відсотків новонароджених і немовлят набувають патологію слуху до, під час або після народження. Під час проведення аудіологічного скринінгу слуху (АЛСС) новонародженних підтверджується або не підтверджується нормальний стан слухового каналу. АЛСС новонароджених є обстеженням, за якого автоматизованим методом підтверджується або не підтверджується нормальна функція органу слуху. Серед важливих переваг отоакустичної емісії (ОАЕ) є те, що цей метод є об'єктивним, тобто мінімізує можливість помилки, що викликана людським фактором, а також може застосовуватись вже з перших днів життя, що надає методу значну перевагу над суб'єктивними методами, що вимагають активної кооперації пацієнта. Одним із сучасних методів аудіологічного дослідження стану слуху є метод, що оцінює ОАЕ на частоті продукту спотворення, що продукується завиткою внутрішнього вуха спонтанно або як відклик на акустичний вплив. Піддослідними об'єктами виступали морські свинки. Вони були використані через те, їх слуховий тракт має лише незначні відмінності від людського. Розглянуто комплекс результатів дослідження слуху морських свинок у разі використання ОАЕ на частоті продукту спотворення. Кожен розглянутий випадок є сукупністю результатів дослідження кожного з вух для 8-ми морських свинок по 6-ти частотам - 2, 4, 6, 8, 10 і 12 кГц, загалом 96 результатів на дослід. Числові результати дослідів оцінювались наступним чином - для кожної з використовуваних частотних груп встановлено середнє значення амплітуди, а після визначення відхилення виявлено довірчий інтервал для кожного з дослідів. Після цього кожна з частотних груп піддавалась корекції критерієм Соколова, що спричиняло зміну середнього значення та довірчого інтервалу досліду. Далі проводилось порівняння результатів до та після корекції з метою виявлення характеру впливу критерію на результат досліджень. Обробку результатів проведено наступним чином - у вихідному масиві даних експерименту перед подальшою їх обробкою проводилось нормування згідно з критерієм. У цьому разі ті випадки, коли значення рівня звукового тиску було нижчим критичного, піддавались редагуванню, що полягало у прирівняні їх значень до значень критерію. Після цього проводився обрахунок середнього значення та довірчого інтервалу для відредагованих даних. Перевірено можливість обробки результатів дослідження стану слухового каналу людини під час проведення аудіологічного скринінгу за використанням ОАЕ на частоті продукту спотворення у разі застосування критерію Соколова, зокрема для корекції вхідних масивів данних. Результати дослідження показують швидке зростання середньої величини та зниження довірчого інтервалу спостережуваних тестових груп. Зазначене падіння значення довірчого інтервалу показує зростання точності отриманих середніх значень частотних діапазонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.024-4 + Р733.683.024-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського