РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749316<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дубина М. В. 
Концептуальні підходи до підвищення рівня безпечності банківського платіжного середовища України / М. В. Дубина, І. В. Садчикова, І. О. Середюк // Бізнес Інформ. - 2020. - № 3. - С. 349-359. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено вплив процесів цифрової трансформації на зміну системи фінансової безпеки банківського платіжного середовища. Проаналізовано наукові підходи до трактування сутності категорії "фінансова безпека банку", що дозволило виокремити змістовні ознаки безпеки платіжного середовища банку в сучасних умовах становлення цифрової економіки. Встановлено, що такий вид безпеки залежить від економічної та політичної стабільності країни, а також від рівня доступу користувачів до Інтернету та відповідних електронних пристроїв. Визначено, що найбільша кількість випадків викрадення грошей припадає саме на шахрайство з платіжними картками, тому було описано основні види такого шахрайства: онлайн-платежі на незахищених сайтах (фішингові сайти); телефонний фітинг; перевипуск SIM-картки; незахищені точки доступу Wi-Fi; шахрайство з втраченими та викраденими картками; шахрайство з банкоматами (від англ. skimming). Здійснено опис сутності таких видів шахрайств і способів захисту від них. Грунтовно проаналізовано банківське платіжне середовище в Україні в умовах цифровізації, що дало змогу виявити ряд нових і сучасних напрямів інноваційної банківської діяльності (FinTech, InsurTech, WealthTech та ін.). Також наведено аналіз тенденцій щодо втрат від шахрайства з картками в провідних європейських країнах. Розглянуто основні інструменти підвищення належного рівня безпеки банківського платіжного середовища (відкритий банкінг на основі протоколу АРІ, Third Party Provider (TPP), Strong Customer Authentication (SCA), 3D Secure та ін.) та наведено способи захисту конфіденційної інформації для банківської установи та її клієнтів. Значну увагу приділено опису переваг відкритого банкінгу (Open Banking), який поступово змінює процедуру аутентифікації клієнтів на основі сучасних цифрових можливостей і сприяє оперативнішому впровадженню інновацій; персоналізації банківських продуктів під клієнта; захищеності клієнтів і банків; спрощенню процедури отримання ліцензії; переходу від конкуренції між банками і FinTech до співпраці; здешевленню банківських продуктів для клієнта; доступності банківських продуктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.210-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського