РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749345<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заєць М. 
Оптимізація параметрів комбінованого розподільника насіння сошника для підгрунтово-розкидної сівби зернових культур / М. Заєць // Техн.-технол. аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сіл. госп-ва України : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 25. - С. 35-45. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити вплив зміни конструкційних параметрів розподільника сошника для підгрунтово-розкидної сівби на рівномірність розподілу насіння за шириною захвату. Методи дослідження: аналітичні, експериментальні - побудова математичної моделі якості підгрунтово-розкидної сівби. Для проведення досліджень скомплектовано експериментальну установку, яка складалася із трактора Т-25А та сівалки СТН-16 для смугової сівби. Проведено експериментальні дослідження зміни конструкційно-технологічних параметрів розподільника сошника для підгрунтово-розкидної сівби з визначенням якісного показника - рівномірності розподілу насіння. Значення для дослідження основних параметрів прийнято в таких межах: відстань від нижнього зрізу напрямляча до вершини розподільника h = 2,9 мм; ексцентриситет установки розподільника відносно осі насіннєпроводу = 0,8 мм; довжина похилої ділянки LH = 58,8 мм; кут встановлення похилої ділянки до горизонталі = 23,6<$E symbol Р>. Діаметр твірного кола обох розподільників - постійна величина, яка складає 20 мм. За результатами побудовано графіки залежності рівномірності розподілу насіння по ширині захвату сошника V від довжини похилої ділянки - LH і ексцентриситету установки дільника - розподільника як тіла обертання. Оцінка однорідності дисперсії експериментальних даних оцінювалася за критерієм Кохрена, a адекватність отриманого рівняння регресії - за критерієм Фішера. Зі збільшенням довжини похилої ділянки нерівномірність розподілу насіння за шириною захвату сошника знижується як для 1-го експерименту з розподільником, виконаним як тіло обертання з криволінійною твірною, так і для 2-го експерименту з розподільником, виконаним як двостороння криволінійна призма. Коефіцієнт варіації знижується в першої моделі зі зменшенням ексцентриситету установки розподільника щодо осі насіннєпроводу, для другої - зі збільшенням ексцентриситету установки. Висновки: значення довжини похилої ділянки вибране на підставі дальності і рівномірності розподілу насіння і складає 60 мм. Комбінований розподільник може розподіляти насіння зернових культур по ширині 95 - 100 мм. Під час проведення двофакторних експериментів встановлено, що кращими показниками розподілу насіння вирізняється комбінований розподільник у формі двосторонньої криволінійної призми. На основі аналізу рівняння лінійної регресії рівнянь визначені раціональні конструкційні параметри комбінованих розподільників 1-го і 2-го варіантів. Відстань від нижнього зрізу напрямляча до вершини розподільника h = 2,9 мм; ексцентриситет установки розподільника відносно осі насіннєпроводу = 0,8 мм; довжина похилої ділянки LH = 58,8 мм; кут встановлення похилої ділянки до горизонталі = 23,6<$E symbol Р>. Встановлено, що кращу рівномірність розподілу насіння має сошник з розподільником у формі двосторонньої криволінійної призми (варіант 2).


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.4-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70575 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського