РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749408<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Moghadam F. H. 
Proline dehydrogenase (PRODH) gene polymorphisms and the risk of schizophrenia in Iranian populations = Поліморфізм гена проліндегідрогенази (PRODH) і ризик шизофренії в іранських популяціях / F. H. Moghadam, Z. H. A. Mehrabani, M. Amounajaf, S. Rahmanzadeh, F. Ghasemvand, A. S. Samghabadi, A. Nejadmoghaddam, E. Omidinia // The Ukr. Biochem. J.. - 2020. - 92, № 1. - С. 12-20. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

Шизофренія - це спадковий психічний розлад, який може бути спричиненим мутаціями або однонуклеотидним поліморфізмом (SNP) різних генів. Ген проліндегідрогенази (PRODH) є одним з найважливіших генів, який може бути пов'язаний з підвищеним ризиком розвитку шизофренії в деяких популяціях. Було вивчено вплив поліморфізмів гена PRODH на частоту випадків шизофренії в населення Ірану. Для цього було проведено аналіз 3 маркерів SNP, таких як G1496A, G758A і C1482T, у 263 хворих на шизофренію і 278 здорових людей (контрольна група). Дослідження проводили за методом поліморфізму довжин рестрикційних фрагментів (RFLP) за допомогою полімеразних ланцюгових реакцій. Статистичний аналіз даних було виконано за допомогою програмного забезпечення SPSS (16,0). Показано, що поліморфізм G1496A і C1482T у пацієнтів був значно вищим, ніж у контрольній групі, також встановлено вірогідну кореляцію між виникненням цих поліморфізмів і шизофренією в популяції (P << 0,001). Однак не було виявлено взаємозв'язку між G758A в гені PRODH і шизофренією. Аналіз гаплотипів показав, що алельні варіації AAT, AAC і GAT вірогідно корелювали з випадками шизофренії. Ген PRODH можна розглядати як один із важливих генів, які причетні до розвитку шизофренії серед населення Ірану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090 + Е70*446.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського