РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000749425<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Nasadyuk C. M. 
Lectinocytochemical study of rat stomach mucosa under the conditions of cyclooxygenase-1/-2 blockage and pretreatment with H-Glu-Asp-Gly-OH = Лектиноцитохімічне дослідження слизової оболонки шлунка щурів за умов блокування циклооксигенази-1/2 та введення H-Glu-Asp-Gly-OH / C. M. Nasadyuk, E. A. Sogomonyan, A. M. Yashchenko, A. Y. Sklyarov // The Ukr. Biochem. J.. - 2020. - 92, № 2. - С. 33-43. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Дослідження експресії глікокон'югатів на мембранах клітин за допомогою техніки лектинної гістохімії може бути одним із підходів для оцінки функціонального стану клітини. Мета роботи - оцінити зміни вуглеводних детермінант клітинних мембран слизової оболонки шлунка щурів за умов блокування ЦОГ-1/2 індометацином та попередньою обробкою трипептидом H-Glu-Asp-Gly-OH. Щури-самці лінії Wistar було розподілено на 3 групи (n = 6 в групі): 1-а (контроль) одержувала плацебо; 2-а - індометацин (35 мг/кг); 3-я - H-GluAsp-Gly-OH (10 мкг) за 30 хв перед введенням індометацину. Через 24 год щурів декапітували. Вуглеводні детермінанти слизової оболонки шлунка (СОШ) визначали з використанням лектинопероксидазної техніки. Панель лектинів включала <$Ealpha>-фукозо- (LABA), сіало- (WGA, SNA), манозо- (Con A, LCA) та галактозоспецифічні (HPA, PNA, SBA) лектини. Інтенсивність лектинрецепторної реакції оцінювали: 0 - відсутня; 1 - слабка; 2 - помірна; 3 - сильна реакція. Блокування ЦОГ-1/2 призводило до розвитку виразкових уражень СОШ, які зменшувалися за дії H-Glu-Asp-Gly-OH. Найспецифічнішою до СОШ були WGA та SNA. Індометацин зменшував зв'язування SNA епітеліоцитами та мукоцитами, та зв'язування LABA головними клітинами. H-Glu-Asp-Gly-OH запобігав змінам процесів глікозилювання, зумовленим блокуванням ЦОГ-1/2, лише по відношенню до зв'язування LABA головними клітинами, LCA - епітеліоцитами та мукоцитами, SNA - мукоцитами. Загалом H-Glu-Asp-Gly-OH за умов блокування ЦОГ-1/2 чинив дію протилежну індометацину, але процеси глікозилювання відрізнялися також і від контрольної групи. Зроблено висновок, що блокування ЦОГ-1/2 змінює процеси глікозилювання в СОШ щурів, зокрема призводить до зниження вмісту NeuNAc(<$Ealpha>2-6) DGal та <$Ealpha>-Fuc. Дія H-Glu-Asp-Gly-OH за умов блокування ЦОГ-1/2 спричинює більш глибокі зміни зв'язування лектинів СОШ у порівнянні з самостійною дією індометацину та з контролем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р345 + Е60*734.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/a Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського